Wpis z mikrobloga

Natomiast panstwo dotuje wlasciciela o ile jest taka potrzeba ( np dodatkowe pieniadze na ogrzewanie bo szyby przeciez pojedyncze) . I wierz mi ze w tych domach nie mieszka plebs. to sa miejscowki obrzydliwie bogatych ludzi. czesc tej wsi to w zasadzie wlasnosc hotelu umieszczonego w rezydencji.


@muchabzz: chyba nigdy nie zrozumiem bogatych ludzi, ktorzy wola mieszkac w gownochatkach, ale w sumie ich tradycja i ich wybór :P
@alex-fortune mieszkam dalej. Ciężko jest zobaczyć ocieplenie, od wilgoci chyba nie uciekniesz ale energetyczne właściwości da się podnieść, choć nie zawsze. Szczególnie gdy budynki sa zabytkowe, jest wtedy dość wąski zakres modyfikacji dozwolonych przez konserwatorów. Ja zajmuję sie sprzedażą m.in. szyb antywłamaniowych i czesto napotykam sie na specyfikacje wymieniajaca potrójne, energooszczędne jednostki. Nie znam statystyk ale jest to możliwość.
@peszmerd: Tak, bylem. Widziałem. Nie UK, ale Dania, Niemcy, Szwecja i kilka innych.

Wolę nasze podejście niż spójność architektoniczną. Jedyną spójność jakiej moglibyśmy się trzymać to by nie budować np. wieżowca w miejscu gdzie dookoła są same domy jednorodzinne itp.
@Ri__: taa, bo w UK domy nie mają pierdyliarda wykuszów, najtańszych listew mdf malowanych 3 razy olejną farbą, futryn z 3 gatunku sosny również malowanej olejną farbą, gąsiory na dachu uszczelniane ołowiem i to wszystko w pakiecie za 300k funtów.
@settogo: To jest przykład kraju cywilizowanego, w naszego polskim lesie jakiekolwiek plany zagospodarowania teremu i ujednolicenia architektury miały miejsce za Niemca. Przyszedł Polak to zaczął stawiać domki z gównolitu, przaśne pseudo futurystyczne budynki w okresie transformacji, a teraz nie jest dużo lepiej, buduje się prostackie kwadraty tylko udające eleganckie, wszystko by zmaksymalizować zysk. Tfu
@Ri__: Wiesz, mi również podobają się te ozdobne rarytasy czy to holenderskie czy angielskie. Jednak nasze Polskie wsie nierzadko były palone w całości podczas II wś także nic dziwnego, że te ładniejsze egzemplarze się nie zachowały.