Wpis z mikrobloga

#googleanalytics #google #seo #wooc

Słuchajcie, czy to możliwe, żeby Google Analytics nie widziało całego ruchu na stronie? Chodzi o to, że wejść na stronę jest 5, a od 10 osób są zamówienia online. Żeby złożyć zamówienie trzeba wejść na stronę, więc powinno być minimum 10 UU w statystykach, czy nie?
  • 12
@panato - Aaaaa widzisz, na to nie wpadłem.
Czyli to może być kwestia zwykłych adblockerów. Idzie to jakoś sprawdzić? Mogę ogarnąć ze swojej przeglądarki, co nie? Jak mam adblockera to nie zobaczy mojego wejścia. Dobrze kombinuje?
@7tytus: @minvt: systemy blokowania reklam w ogóle nie wczytują skryptu GA, więc google w ogóle nie dostaje żadnej informacji. Jedynie jak macie jakiś soft na serwerze, który z logów sobie to wyciągnie to będzie typa widać, ale to trochę mało intuicyjne podejście.
@panato: a zliczanie konwersji? Czy to możliwe, że jakiś Wordfence lub adblocker powoduje problem ze zliczaniem konwersji? Wejść na stronę 10, 10 zamówień, ale zliczeń kliknięć raptem 2?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@7tytus: sprawdź jeszcze jak masz zdarzenia podpięte.
Możliwe, że nie wyzwala się trigger odpowiedzialny za zliczenie konwersji (albo wyzwala się tylko u niektórych np przy wyborze innego sposobu płatności).
Wygodnie to sobie sprawdzić na podglądzie z gtm, przejdź całą ścieżkę i sprawdź czy wszystko dobrze się ładuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@7tytus: w sumie sprawdź jeszcze w analytics w innym widoku, jeżeli nie usunąłeś powinieneś mieć widok o nazwie "wszystkie dane witryny" może widok z którego korzystasz zbyt agresywnie filtrować wejścia.