Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ostatnio przypadkiem pojawil sie bardzo luzny pomysl na zalozenie wspolnie firmy ksiegowej ze znajoma, ktora jest juz kilka lat po studiach #finanseirachunkowosc. Ale postanowilam was zapytac z ciekawosci jakby to wygladalo. Ja aktualnie studiuje automatyke i robotyke, a zanim zrobilabym kolejne studia (FiR) to zbyt duzo czasu by minelo. Prosze o porade prawna w sumie. Czy gdybym zrobila jakis wiekszy kurs z ksiegowosci (jakies specjalne wymagania?), to moglabym pojsc na cos takiego i rozliczac na przyklad firmy czy prowadzic ich kadry? Jak to wygląda?
#pytaniedoeksperta #pracbaza #praca #finanse #ksiegowosc #rachunkowosc #wlasnafirma #wlasnadzialalnosc #studbaza #ekonomia #prawo #prawopracy
  • 23
  • Odpowiedz
@Amestris: wydaje mi się, że jeszcze nie potrzeba licencji ani zezwolenia na bycie księgową, więc równie dobrze możesz nią być od razu, oczywiście na własne ryzyko że coś zepsujesz skoro nie masz ani wiedzy ani doświadczenia
  • Odpowiedz
  • 0
@Shatter chyba nigdy o nic tutaj nie pytałeś, 80% odpowiedzi na wykopie to bzdury, domniemania i madrosci ludowe, może z forum tematycznym Ci się pomylilo
  • Odpowiedz
@Amestris: Certyfikaty zostały zniesione już kilka lat temu. MF przebąkuje o ich powrocie, stowarzyszenie księgowych również. Póki co, każdy może świadczyć usługi księgowe. Jeśli będziesz księgować KH to wymagane jest OC.
  • Odpowiedz
  • 0
@Amestris A nie sądzisz, że FiR to trochę daleko od AiRu? Zamiast kombinować w stronę automatyki, bo to pewny zawód i hajs (szczególnie integratorka) to wolisz się pchać w rynek, w którym konkurencja jest ogromna i po prostu was zje? Każdy uniwerek ma FiR, nie trudno się domyślić, że księgowych jest od #!$%@? :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Amestris To, że jesteś kobietą nie ma nic do rzeczy. Pracuje w branży i znam kilka programistek PLC czy ze dwie robotyczki, które radzą sobie dobrze i nie różnią się niczym od ich kolegów. Zrzucanie wszystkiego na płeć nie ma żadnego sensu. Zależy też co masz na myśli mówiąc "dobra praca".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mathas: dobrze płatna. A nie 2,5k w ur jak obecnie na stanowisku asystentki. No ale fakt, jestem jeszcze w trakcie studiów.
Ja się właśnie z kobietami raczej nie spotykałam na takich stanowiskach. Ale może rzeczywiście warto spróbować..
  • Odpowiedz
  • 0
@Amestris Praca dobrze płatna oczywiście jest, ale musisz się wtedy liczyć z wyjazdami, bo taka jest branża automatyki. Jesteś gotowa na delegacje dwutygodniowe zagraniczne?
  • Odpowiedz
  • 0
@Amestris aktualnie nie bo studiuję, ale po studiach.. Czemu nie? No chyba że przyjdzie dziecko


No wiesz, nie każdemu odpowiada praca wyjazdowa. Jesteś w zasadzie 3/4 roku poza domem, śpisz w hotelach więcej niż w swoim własnym łóżku, a z ludźmi na projekcie spędzasz więcej czasu niż z rodziną więc xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Amestris No to nie dziw się, że na UR nie ma kasy, bo do UR nie potrzebujesz kasy, a automatyka w naszym kraju to w zasadzie wyłącznie wyjazdy i praca delegacyjną za zachodnią granicą.
  • Odpowiedz