Wpis z mikrobloga

Czy istnieją jakieś sensowne certyfikacje z zakresu #machinelearning szczególnie jeśli wymagają znajomości #tensorflow ? entry-level, coś żeby poświecić szukając #praca na stanowisku ML engineer mając za sobą tylko staż
I przy okazji egzamin AI-100 #microsoft #azure to tylko kwestia przerobienia bazy 100 iluś pytań jakie można znaleźć na niektórych stronach? I jeśli tak to czy w ogóle warto, czy równie dobrze mogę zajrzeć do płatków śniadaniowych czegoś poszukać?
#certyfikaty #sztucznainteligencja #datascience #bigdata #naukaprogramowania
  • 5
@dwrd: Olej szukanie odpowiedzi i innych dumpów - popatrz co jest w zakresie egzaminu i się tego naucz. AI / ML powinno Cię w pierwszym rzędzie ciekawić, więc zakres egzaminacyjny potraktuj jako "spis rzeczy do nauczenia się". 100tki to jest "entry level", to najprostsze egzaminy zazwyczaj. Te są dość świeże i niewiele osób je ma, więc jakiś wyróżnik to będzie
@Koliat: Mam trochę doświadczenia w pracy z microsoftowymi narzędziami przy produkcji chatbota używając botframework: cognitive services, LUIS, QnAMaker i stąd właśnie myśl o AI-100. Pytanie o bazę bardziej zadałem z myślą, czy jeśli jest tak jak zapytałem, to czy ten certyfikat ma jakiekolwiek znaczenie. Dzięki za odp
@dwrd: Osobiscie nie znam zadnych sensownych certyfikatow z ML, jak chcesz miec cos do wpisania w CV, aby pokazac ze potrafisz cos zrobic to polecam konkursy na Kaggle lub innych tego typu platformach. Ostatecznie jak juz ktos zaprosi cie na rozmowe to i tak decydowac beda twoje umiejetnosci
@dwrd: Certyfikaty raczej niewiele dają. Jedyne co widziałem, że zainteresowało managera, będąc na rozmowie kwalifikacyjnej jako osoba techniczna, to dosyć spore osiągnięcia w Kaggle.