Wpis z mikrobloga

@r__k duże psy potrzebują dużej przestrzeni. Wiadomo, że ty siedzisz w głowie psa i zaraz powiesz "ale puszek jest szczęśliwy bo ja widzę"
  • Odpowiedz
@didolo03: potrzebują więcej ruchu, nie przestrzeni. większość ras do szczęścia potrzubje współpracy z człowiekiem i zróżnicowanej aktywności w jego towarzystwie, ogródek tu nie ma nic do rzeczy.
W przeciwieństwie do Ciebie, zajmuję się tematem psów od jakiegoś czasu i psie potrzeby to jeden z moich ulubionych tematów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@r__k mam 3bernenskie psy i 2 na tym czasie. Mam kontakt z ludźmi z różnych fundacji więc weź mi tu nie #!$%@? smutów. Bo napewno nie jesteś w stanie przebywać z psem 24h na dobę a przynajmniej na 6-9 godzin musi zostać sam w małej kańciapie zamiast biegać i się bawić na podwórku
  • Odpowiedz
@didolo03: ale co, sam ma się z cieniem bawić? Dorosły pies śpi 16-18h. To, że posiadasz psy w żaden sposób nie stawia Cię w roli znawcy. I co, ludzie z fubdacji uważają, że większy pies musi mieć dom z ogrodem? XD nie osłabiaj mnie. Pies musi mieć możliwość pracy z człowiekiem, róznorodny teren, wyzwania unysłowe. Przebywanie na ogrodzie nie zapewnia mu żadnej z tych rzeczy.
  • Odpowiedz
@r__k Jak nie potrafisz psa nauczyć zabawy i zwierzęta przy tobie popadają w depresję to nic dziwnego, że tyle śpią. Moje psy śpią max 6-8h. I napewno w bloku 30m2 przez 16-18h snu ma zajebiste wyzwania umysłowe i różnorodny teren. Pewnie ma fajne sny, że taki szczęśliwy jest zawsze
  • Odpowiedz
@didolo03: no to jak psy tyle śpią, to mają spory problem z odpoczynkiem, bo ten gatunek powinien tyle spać. Tak, jak ludzie powinni spać 7-8h, tak psy 16-18h, taka biologia. 6-8h to zdecydowanie za mało. No ale ty wiesz lepiej, bo masz psy w domu i żadna nauka Ci niepotrzebna xD
  • Odpowiedz
@r__k No ja wiem od ciebie mniej to pewne. Co ja tam mogę wiedzieć #!$%@? nie mam psów całe zycie koło siebie xD. Nie drążmy tego tematu masz dziwny byt i obym spotykał jak najmniej takich ludzi
  • Odpowiedz
@didolo03: ale zdajesz sobie sprawę, że przez samo posiadanie psów nie jesteś znawcą? Nawet nie wiesz, ile pies powinien spać, nie znasz jego podstawowych potrzeb... Jedyne, z czym mogę się zgodzić, to to, że faktycznie nie mamy o czym rozmawiać, skoro bieganie po ogrodzie jest według Ciebie dla psa ważniejsze od czasu faktycznie spędzonego na konkretnym zajęciu z właścicielem.
  • Odpowiedz
@r__k nie czyni mnie znawcą posiadanie psa debilu ale widzę zachowanie psa i o nim pisze czego nie rozumiesz? Poczytaj jeszcze raz co ci wyżej pisałem. Mam psy i moje psy nie śpią napewno 10h nie mówiąc już o 18.
  • Odpowiedz
@didolo03: to, że nie śpią, nie znaczy, że nie powinny. Ludzie też miewają problemy z zasypianien i latami śpią za krótko, to o nicxym nie świadczy. No ale rozmawiam ze znawcą, który chętnie wyzywa ludzi od debili, więc jak wyżej wspominałam, dyskusję można uznać za skończoną. Nie będę rozmawiać z kimś, kto potrafi tylko obrażać j nie ma najmniejszej ochoty poszerzać swojej wiedzy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@didolo03 ej ale po co drazysz temat? Pies ma ogród do dyspozycji i spacery 2-3x dziennie xD na #!$%@? się udzielasz jak nie wiesz? Nie graj lepiej w totka ani nie inwestuj na giełdzie bo kiepski jesteś w swoich zgadywankach xD
  • Odpowiedz