Wpis z mikrobloga

@lenovo99: nie no Panie, to zależy na jakiej głębokości jest ryba, co kilka rzutów zmieniać głębokość i sprawdzać, jak ma leżeć na dnie to lepiej na grunt.
  • Odpowiedz
Jak Ci żyłka z haczykiem będzie leżeć na dnie to skąd bedziesz wiedział, że ryba bierze? Spławik nie będzie dygał. To juz lepiej ustawić kilka cm nad dnem.
  • Odpowiedz
@lenovo99: Jak nie łowię drobnicy to w większości przypadków ustawiam grunt na styk z dnem, lub kładę część przyponu na dnie. Większe ryby jak leszcz, lin, karp, karaś, duża płoć zasadniczo żerują z dna, chociaż nie jest to do końca reguła.

@kakalak: Tak jak wyżej napisałem, gruntujesz na styk z dnem lub kilka cm przyponu na dnie, wyżej śrucina sygnalizacyjna - ryba podpływa podnosi przynętę wraz z śruciną
  • Odpowiedz
@kakalak: jak przynęta leży na dnie i nawet wszystkie śruciny leżą na dnie, a spławik np. jest na skosie, czyli częściowo z braku obciążenia podbiło go do góry, to i tak jak ryba 10cm weźmie to branie będzie widział. Łowiłem tak masę razy wzdręgi od 8 cm do jakichś 30cm, karasie podobnie łowiłem na 3g spławik, a jak on sobie ustawi śruciny inaczej, to tym bardziej będzie widział brania drobnicy
  • Odpowiedz