Wpis z mikrobloga

Cześć #motocykle czy ktoś z Was może odpowiedzieć mi na pytanie jak przerobić i przerejestrować moto tak aby dało się jeździć nim na uprawnieniach a1? Wszedzie czytam tylko artykuły i porady, ze to nielegalne, że ubezpieczenie bla bla a ja chcę faktycznie zmniejszyć moc, przerejestrować i tak zostawić, żeby było legalnie. Motor ma 150cc. Z góry dzięki.
  • 20
KATEGORIA A1 PRAWA JAZDY UPRAWNIA DO KIEROWANIA:

motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,


@amath: więc nie spełnia, ale słyszałem też że warunek stosunku mocy jest wystarczający. ale nigdzy nie potrafię znaleźć takich informacji. powinienem nowe swiadectwo homologacji zrobić? gdzie to się robi? mam potem z nim jezdzic czy jak?
@xstempolx Da się. Robiłem to dokładnie tak jak chcesz zrobić czyli 150ccm >125ccm. Ale u mnie była fizyczną możliwość zmiany cylindra i tłoka na mniejszy. A jaki to motocykl?
a1


@xstempolx: A1 to moc DO 15KM i pojemność DO 125cm. Tego nie przeskoczysz.
To znaczy przeskoczysz ale musiał byś znaleść rzeczoznawce od pojazdów który bierze w łapę i napisze Ci że zmieniłeś silnik na 125/15KM nastepnie do urzędu i wyrobić nowy dowód i na przegląd. A więc wszystko jest możliwe.