Wpis z mikrobloga

@Stashqo: no niby ludzie robią, ale... no właśnie, pytanie jakie temperatury bedzie trzymać głównie rozgrzanie kamienia okej, ale czy beziesz miał kontrole nad temperaturą otoczenia, generalnie 400°C to bardzo optymalne dla pizzy, spokojnie wg mnie do osiągnięcia kiedy pohulają kilkanaście minut na pusto
  • Odpowiedz
@sorasill: Próbowałem podpatrzeć coś na yt, ale mało materiału o gazowcach a jeśli już coś było to odniosłem wrażenie, że jakieś suche im te pizze wychodziły. No i pytanie jak bardzo spadnie temperatura podczas wkładania pizzy i jak długo trzeba czekać żeby się z powrotem nagrzał. Może ktoś ma expa w temacie i się podzieli ;)
  • Odpowiedz
@Stashqo: jeśli użyjesz jakiegoś kamienia powiedzmy nagrzanego szamotu/granitu 2 cm, to temperatura dużo nie spadnie, ciasto powinno mieć odpowiednie hydro, tutaj pewnie standardowo około 62% wody i nie wyjdzie suche, szczególnie że czas wypieku to pewnie okolice dwóch minut przy takich temperaturach ;)
  • Odpowiedz
@Stashqo: jak pieczesz w tym piekarniku? Bo moj również nie przekracza 300*C a ładnie mi brzegi się wypiekają. Panterki nie ma, ale złe nie jest. Pokaz fotę jak wychodzi.
  • Odpowiedz
@miiihau: Niestety nie mam foty. Piekę w max temp, gora dół, kamień na samym dole, wyciągam po 4-6min jak już spód jest ok. Brzegi białe, zero panterki, spód za to wychodzi mi całkiem fajny - rumiany, miejscami ciemnobrązowy, lekko chrupiący. Hydratacja ciasta to jakoś 65-70% jeśli ma to znaczenie.

No, ale ja tu o grilla pytam :D
  • Odpowiedz
@Stashqo: ale kamień to jak najbliżej grzałki górnej przede wszystkim i będzie kolosalna różnica xD
Co do grilla to się nie wypowiem, ale wiem po prostu, ze w piekarniku można uzyskać bardzo fajne rezultaty ;)
  • Odpowiedz