Wpis z mikrobloga

#lotdodomu. Zapewne pamiętacie tę głośną akcję sprowadzania rodaków, którzy utknęli w czasie pandemii zagranicą. Postanowiliśmy zapytać o szczegóły tego przedsięwzięcia Kancelarii Premiera i LOT.
KPRM odpisała, że na część pytań nie zna odpowiedzi, a na jedno nam nie odpowie. LOT zaś uznał, że w ogóle nie musi odpowiadać.
Więcej w tekście: https://siecobywatelska.pl/czy-z-lotdodomu-leci-pilot/
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #koronawirus #jawnoscchroni #lot
WatchdogPolska - #LOTdoDomu. Zapewne pamiętacie tę głośną akcję sprowadzania rodaków,...

źródło: comment_1589449749B8xkl8Pztav9QJwy6Z8yVW.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czyli zaczynamy mieszać....Zawsze jest do czego sie przyczepić.
Jakby rząd rozpisał przetarg wśród wszystkich przewoźników - punktujemy, że jest opieszały, ma w dupie zycie i zdrowie Polaków, że chce oszczedzac tam, gdzie w grę wchodzi życie obywateli.
Jakby przeloty były za darmo - punktujemy, że rażąca niegospodarnośc i wydano miliony dla ratowania garstki nieodpowiedzialnych.
Jak przeloty są częściowo odpłatne - #!$%@? się, że w jakims tam kraju to niemal za darmo rząd
  • Odpowiedz
@maczeta858: Dlaczego uważasz „ bo taniej?” Z resztą czy do kraju wracali tylko ludzie z „ wczasów bo taniej„? U Ciebie oczywiście bóldupienie bo moja kasa, moje podatki a te chytre polaki-robaki na wakacjach. Cyk, kolejny dzban na czarno.
  • Odpowiedz
@seledynowa_panienka: no dobra to przeciez nie musieli weacać wcale albo wracać na własną ręke. Nikt nikogo do niczego nie zmuszał. Czasem po prostu w życiu trzeba płacić za zwykłego pecha. Jak mi się auto w trasie zepsuje to sam płace za lawete a nie dzwonie na policje żeby mnie za darmo odholowali.
  • Odpowiedz
: Nie wiem jaki sens pytać skoro prawie kazdy kraj zorganizował taką akcję i reszta poleciała jedni za drugimi a ludzie z tego skorzystali.


@FeyNiX: Ale my nie kwestionujemy zasadności akcji. Po prostu pytamy o szczegóły i koszty.
  • Odpowiedz
że ja wam % z pita nie dałem( ͡° ʖ̯ ͡°) bo dzięki że jestescie


@wytrzzeszcz: Oj, nic straconego,jeszcze możesz to zmienić.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do 1 czerwca można złożyć korektę deklaracji podatkowej i przekazać 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Wystarczy wpisać numer KRS w odpowiednim miejscu formularza rozliczeniowego. Nasz nr KRS to 0000181348.
Zwróć tez uwagę na inne
  • Odpowiedz
W poniedziałek jest wylot z Tokio i nie jest on za darmo, organizatorem nie jest ani Ambasada ani Ministerstwo spraw zagranicznych, tak napisane w e-mailu wysłanym przez ambasadę. Każdy ma się bezpośrednio kontaktować z LOT i wpisać na listę


@ama-japan: Dzięki za info. Poprzednie loty również nie były "za darmo", ale premier deklarował, że państwo będzie dofinansowywać akcję. Więcej w tekście.
  • Odpowiedz