Wpis z mikrobloga

#lotdodomu. Zapewne pamiętacie tę głośną akcję sprowadzania rodaków, którzy utknęli w czasie pandemii zagranicą. Postanowiliśmy zapytać o szczegóły tego przedsięwzięcia Kancelarii Premiera i LOT.
KPRM odpisała, że na część pytań nie zna odpowiedzi, a na jedno nam nie odpowie. LOT zaś uznał, że w ogóle nie musi odpowiadać.
Więcej w tekście: https://siecobywatelska.pl/czy-z-lotdodomu-leci-pilot/
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #koronawirus #jawnoscchroni #lot
WatchdogPolska - #LOTdoDomu. Zapewne pamiętacie tę głośną akcję sprowadzania rodaków,...

źródło: comment_1589449749B8xkl8Pztav9QJwy6Z8yVW.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Watchdog_Polska: Śniło mi się kiedyś, że zamieściliście taki wpis: "Zawieszamy swoją działalność, bo Państwo działa uczciwie i nie mamy co tu robić", po czym budzę się zlany potem i uzmysławiam sobie, że ni #!$%@? - nie ma takiej opcji w tym kraju.
  • Odpowiedz
Za lot z Tbilisi płaciłem 870zl (!!! dodatkowo w cenie była jedynie woda i batonik) kiedy regularna cena z Okęcia do Tbilisi to 600-700zl. Do tego do Gruzji samolot przyleciał nabity po brzegi Gruzinami.

Pewnie LOT podał rządowi, że cena za bilet to 1999zl i płać, bo my biedni, pokrzywdzeni ( ͡° ʖ̯ ͡°


@sultanomariano: Cytując stronę LOTu z 16 marca (podgląd tutaj, nie ma już
  • Odpowiedz
@pjestem: @Watchdog_Polska: Leciałem z Dublina, w zasadzie koszt biletu nie był wygórowany jak na LOT, w sumie zapłaciłem tyle co za kupiony wcześniej lot Ryanairem(z wliczonym dodatkowym bagażam, zjeżdżałem po roku do Polski) no ale właśnie, gdyby nie ten jabany lockdown nie musiałbym płacić dwa razy za lot, a od Ryanaira przecież kasy nie odzyskam. Nie wiem czym poza wejściem trepów i zmierzeniem temperatury po wylądowaniu te loty
  • Odpowiedz
Nikt nikomu nie kazał lecieć i płacić, jeszcze skargi bo im kolacji nie odstawili xD Za głupotę trzeba płacić, trzeba było nie wylatywać gdy pandemia już szalała po Europie


@emmanatorr: Nie oceniamy tego, ludźmi mogły kierować bardzo różne powody wyjazdu i nie o tym jest wpis. Jeśli akcja była organizowana i opłacana przez rząd, mamy prawo pytać o koszty i szczegóły.
  • Odpowiedz
jestem w trakcie załatwiania lotu do domu który jest organizowany przez MSZ poprzez lot Ale już nie jest dofinansowany. Cena masakryczna plus muszę przelecieć całą Amerykę by dostać się na lotnisko z którego będzie lot do PL. Najgorsze że informują 9 dni przed więc nie ma nawet jak to dobrze zaplanować:/


@volver021: Trudna sprawa. Trzymaj się i bezpiecznego powrotu, mimo wszystko.
  • Odpowiedz
@bowlman

ale skoro nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności, to właściwie po co?


Może wzrośnie świadomość w narodzie na temat sposobu działania państwa i różnych instytucji publicznych.
  • Odpowiedz
Śniło mi się kiedyś, że zamieściliście taki wpis: "Zawieszamy swoją działalność, bo Państwo działa uczciwie i nie mamy co tu robić", po czym budzę się zlany potem i uzmysławiam sobie, że ni #!$%@? - nie ma takiej opcji w tym kraju.


@soldado:
Ładny sen. Kontrola władz jest potrzebna nawet w najuczciwszym państwie. Ale też nam się marzy, żeby informacje publiczne były na wyciągnięcie ręki, każda osoba wiedziała, że może pytać,
  • Odpowiedz
@1001001: Może. Moim zdaniem przyszłe pokolenia niczego się nie nauczą, bo przesiąkają zastanymi wzorcami postępowania, a proces demokratyzacji polskiego społeczeństwa będzie trwał dziesiątki lat.
  • Odpowiedz
Jaki sens widzicie we własnej działalności? Nie neguję tego, że jakiś jest, ale skoro nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności, to właściwie po co


@bowlman: Już kilka osób wcześniej podało Ci dobre powody. Trudno mi się wypowiadać za wszystkie osoby tworzące stowarzyszenie, każda osoba może mieć inne motywacje. 

Z punktu widzenia prawnego, dlaczego nie boimy się przegranych spraw, tak to na przykład tłumaczył nasz prawnik Bartosz
  • Odpowiedz