Wpis z mikrobloga

#lotdodomu. Zapewne pamiętacie tę głośną akcję sprowadzania rodaków, którzy utknęli w czasie pandemii zagranicą. Postanowiliśmy zapytać o szczegóły tego przedsięwzięcia Kancelarii Premiera i LOT.
KPRM odpisała, że na część pytań nie zna odpowiedzi, a na jedno nam nie odpowie. LOT zaś uznał, że w ogóle nie musi odpowiadać.
Więcej w tekście: https://siecobywatelska.pl/czy-z-lotdodomu-leci-pilot/
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #koronawirus #jawnoscchroni #lot
WatchdogPolska - #LOTdoDomu. Zapewne pamiętacie tę głośną akcję sprowadzania rodaków,...

źródło: comment_1589449749B8xkl8Pztav9QJwy6Z8yVW.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
Czyli zaczynamy mieszać....Zawsze jest do czego sie przyczepić.

Jakby rząd rozpisał przetarg wśród wszystkich przewoźników - punktujemy, że jest opieszały, ma w dupie zycie i zdrowie Polaków, że chce oszczedzac tam, gdzie w grę wchodzi życie obywateli.

Jakby przeloty były za darmo - punktujemy, że rażąca niegospodarnośc i wydano miliony dla ratowania garstki nieodpowiedzialnych.

Jak przeloty są częściowo odpłatne - #!$%@? się, że w jakims tam kraju to niemal za darmo rząd
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Nie odnoszę się tu do was bezpośrednio. Zgadzam się że przejrzystość w wydawaniu przez rząd naszych pieniędzy jest najważniejsza. Moja wypowiedź jest bardziej skierowana do grona komentujących, gdzie widac całe spektrum narzekań opisanych przeze mnie.
Inna sprawa, skoro już się odezwaliście, że można zadawać pytania i "pytania". Wiadomo, że odpowiedni zestaw pytań osobom postronnym jest w stanie narzucić odpowiednią narrację
  • Odpowiedz
: Nie wiem jaki sens pytać skoro prawie kazdy kraj zorganizował taką akcję i reszta poleciała jedni za drugimi a ludzie z tego skorzystali.


@FeyNiX: Ale my nie kwestionujemy zasadności akcji. Po prostu pytamy o szczegóły i koszty.

@Watchdog_Polska: Bo ktoś ma ból dupy. Gdy ruszyła akcja to od razu ruszył festiwal #!$%@? ze to drogie i bez sensu
  • Odpowiedz
@Eli_Cohen: no to przecież nie mówię o nich. ci akurat mieli pecha i tyle, ale kupa osob wylatywala z kraju jeszcze na początku marca, jak np. banda oszołomow lecąca do Peru 6 marca, którzy potem walczyli o lot do domu z Limy XD
  • Odpowiedz