Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 105
@qyk: no debil. Wiek emerytalny zrownano i zwiększono do podobnego w UE, w oparciu o liczne analizy i po konsultacjach.
Ppzniej przyszły miernotu z PiS i bez żadnych analiz i konsultacji wycofały to. Kobiety obecnie przechodzą niezgodnie z konstytucja (taki kawałek papieru którym tobie podobni wyciera ja sobie naprzemian gebe i dupe) 5 lat najwcześniej i zdaje się, jest to najmniejszy wiek w całej UE (lub jeden z najmniejszych).

Czy PO
@qyk: Wiek emerytalny powinien być zrównany i może nawet podniesiony, bo ludzie dłużej żyją, a społeczeństwo się starzeje. A w ogóle to jest skandal, że płcie dzieli 5 lat.

ok, próbuj dalej, ale teraz szukaj jakichś rzeczywistych zarzutów co do Sikorskiego


@Bover: Już pisałem to dwa razy, bo ciągle na mirko widzę peany na cześć Sikorskiego.
Użył BORowców do wożenia sobie pizzy. Możecie to trywializować, mówić że to błahostka -
@Clear problemem po było to, że zwiększyli wiek zbyt drastycznie. Poza tym, gdzie porównywanie nas do Europy. Tam dziadki są w dużo lepszej formie. Zdecydowanie mogli to zrobić lepiej.
@R2D2_z_Sosnowca: Beka z dzbanów z neuropy. Rządzili 8 lat i w tym czasie nie zalegalizowali związków partnerskich no ale Sikorski buk XD oni są głupi i naiwni jak dzieci, no ale wciąż jeden punkt mądrzejsi niż przeciętny pisior
Tam dziadki są w dużo lepszej formie. Zdecydowanie mogli to zrobić lepiej.


@zasadzka01: I tam nie mają ledwo zipiącego ZUSu, więc mogą sobie na trochę frywolności pozwolić. Czy wiesz jaka czeka na demograficzna katastrofa?
@Bover cóż, mam rodziców, których to dotknęło i wiem, że to było stopniowo, ale mimo wszystko zbyt drastycznie. A przeskok w wieku emerytalnym kobiet byłby dla nich drastyczny.
@R2D2_z_Sosnowca: to ten, którym się jarają, że jako dziennikarz brał czynny udział w konflikcie zbrojnym? Albo ten, który za pieniądze z ministerstwa zorganizował sobie urodziny?


@MKULTRA Radek nie brał udziału w walkach w Afganistanie. Przynajmniej tak twierdzi.
@Bover: Biedni ci nasi lewacy w Polsce, same konserwatywne partie. Tak czy inaczej nie potrafię rozumieć fascynacji Sikorskim tak nagle z dupy. Nie podoba mi się jego chorobliwa europofilia, jego arogancja i protekcjonalność w sposobie wypowiadania się, jego żonka żydówka, która uczestników MN nazwała neofaszystami (brałem udział, więc osobiście mnie obraziła) i nie podoba mi się jego obecność na niejawnych spotkaniach grupy Bilderberg. Jedyna rzecz która udała się Sikorskiemu, to zaoranie
@zasadzka01: niemniej jednak decyzja o podniesieniu wieku emerytalnego była bardzo trafna i odważna. Brzydzi mnie dzisiaj, jak cały ówczesny rząd pod dyktando strachu przed wyborcami wypiera się tej decyzji i obiecuje, że nie podwyższy wieku emerytalnego.
@karski: jaki zatem kierunek powinien prezentować Sikorski? Ufność do Rosji, czy strategię robienia laski USA? A może ma powielać chińską propagandę, że ChRL jest naszym wielkim przyjacielem i chce prowadzić tu wielkie inwestycje (Chiny to wmawiają każdemu).
Jesteśmy w UE i próby jej opuszczenia to czysta głupota, korzystajmy z tego co mamy, wróćmy do czasów kiedy byliśmy przy jednym stole z innymi europejskimi potęgami i tam się przepychajmy łokciami. To jest
@Bover: Odpowiedź jest prosta - powinien prezentować kierunek, który przyniesie nam najwięcej korzyści, a przy tym zachować neutralność. Jestem bardziej na nie, niż na tak, jeżeli chodzi o wychodzenie z UE, ale jej działalność powinna ograniczyć się do podtrzymywania swobodnej wymiany handlowej.
@karski: Ty uważasz, że powinna się ograniczać tylko do handlu. A Radosław uważa inaczej. No to teraz może porównajmy sobie kompetencje tej dwójki ekspertów? Sikorski skończył politologię i ekonomię na Uniwersytecie Oksfordzkim, przez lata pracował jako dziennikarz i polityk. Był też ministrem obrony narodowej, a także ministrem spraw zagranicznych (przez 7 lat), a w końcu marszałkiem sejmu.
To teraz ty karski. Czemu mam zaufać tobie, a nie Radkowi?
@karski: tak było 50 lat temu, przystępowaliśmy do UE zupełnie innej, do UE która ten wspólny rynek reguluje w taki sposób, by zapewnić odpowiednią jakość tej wymiany handlowej. Zawarliśmy lata temu traktaty, na mocy których UE stała się konfederacją. Troska o praworządność w każdym województwie nie jest niczym innym niż troska UE o praworządność wśród jej członków. Mamy spokój, pokój i najlepsze w całej historii stosunki z innymi państwami Europy. Mamy
@Halbr: Dobra, to mamy jedną sytuację że się brzydko zachował. Teraz porównaj to do żołnierzy salutujących misiewiczowi, policji wycinającej konfetti, czy kuchcińskiego latającego do domu państwowym odrzutowcem.

A może znajdź jakiś merytoryczny zarzut do polityki prowadzonej przez Sikorskiego?
@mmtt: Radosław Sikorski - skończył Oksford, żona wpływowa żydówka, dziennikarz, polityk, minister obrony narodowej, minister spraw zagranicznych

@karski: Przegrał co? W szachy z tym kaczyńskim grali? Czy może Sikorski autorytatywnie kieruje PO?

Zresztą gratuluję że z pochodzenia jego żony robisz argument. Standardy jak u naszych sąsiadów w latach trzydziestych.
@mmtt Gratuluję jego żonie za nazwanie mnie neofaszystą. Tak wielkie umysły jak Tusk i Sikorski przegrali z szeregowym posłem w polityczne gierki. Coś ten Oksford nie pomógł.
@karski: Skoro przeszkadza ci że jest "żydówką", to chyba trochę racji miała, co nie?
Przegrali, bo PO nie prowadziło tak populistycznej polityki jak PIS + nie bali się podejmować niepopularnych decyzji, za co część społeczeństwa do dziś ich nienawidzi.