Wpis z mikrobloga

@epic_25: #takaprawda, że wsparcie typa z tweeta i jego koleżków na nic sie nie zda, a w mentalności ogromu Polaków jest to, że w bilecie za 100zł za lot z Warszawy do Barcelony czy Larnaki można było przynieść dwie wielkie walizki po 25kg każda, plecak, torbe na laptopa, torbe z duty free z flacha (do wypicia w samolocie o 6 rano oczywiście), rolki i parasol, a do tego na dwugodzinnym
@epic_25: zawsze mnie #!$%@?ło takie narzekanie, przekroczony limit to przekroczony limit i tyle, co za różnica czy o 20g, o 200g czy 2kg. Ustawisz limit 21kg to Ci którym wyjdzie 21,1kg będą narzekać, ustawisz 22kg to będą narzekać i płakać bo 22,1kg im pokazało. Jest jasna granica, wyraźnie wskazany limit to jest to Twój obowiązek się tego trzymać, na pewno babka na odprawie będzie się z co drugim pasażerem użerała i
@trolltunga: Dokładnie. Zajmowałem się handlingiem na lotnisku i tak jak w życiu, każdy kij ma dwa końce, a po drodze jest jeszcze kawał patyka.

Jeżeli chodzi o wagę na check-inie: standardowo przymyka się oko na odchyły rzędu 1 kg, natomiast gdzieś granicę postawić należy. O ile w przypadku rejsów liniami tradycyjnymi, gdzie bagaży jest mało, a ludzie płacą spore sumy za możliwość przelotu, tajemnicą poliszynela jest tolerancja większych bądź mniejszych nadwyżek.
@epic_25: nie wiem jak z podręcznym, ale przy zwykłym bagażu jest 1kg na pomyłkę i niedokładność konsumenckiej wagi. Więc jak zważysz walizkę i wyjdzie 20,9 (czyli poniżej pisanego limitu 21 kg) to bagaż przyjmą pomimo, że na ich skalibrowej wadze pokaże 21,5 kg. Ja zawszę pakuje 0,5kg mniej bo nie mam drogiej dokładnej wagi.
@Jabcy: Mowisz o tym, żeby się dobrze zachowywać w stosunku do pracowników na lotnisku a sam nazywasz ludźmi lecącymi Wizzem czy innym low costem elementem bo lecą na emigrację xD Sam latałem wielokrotnie i Wizzem i KLM i nie widziałem różnicy w obsłudze na lotnisku jak i w samolocie, może dlatego że nie latałem na polskie lotniska i pracownicy nie traktowali mnie z góry bo lecę low costem? ( ͡°
@encourager: To jak to w końcu jest, każdy pracownik na lotnisku zachowywał się jak gbur i cham, czy nie latałeś na polskie lotniska, więc nie wiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja nie mogę sobie zastosować skrótu myślowego i muszę rozpisywać się na 5 linijek o statystykach partycypacji elementu w rejsach poszczególnych linii lotniczych na podstawie szeroko zakrojonych badań socjologicznych, ale konstruowanie tez na podstawie dowodu anegdotycznego jest
@Jabcy: a gdzie Ci napisałem że z chamstwem spotkałem się na polskich lotniskach? Napisałem że traktują mnie tak samo (czyli źle) niezależnie od tego czy jestem "elementem lecącym low costem" czy lecę np. KLM.
@epic_25: Latam z plecakiem turystycznym 50-60l, który przekracza delikatnie wymiary, czasem i wagę. Nikt złego słowa nie mówi bo można go docisnąć i luk się zamknie w przeciwieństwie do walizek. Oczywiście masa osób robi wielkie oczy, że jak to taki wielki plecak można jednak XD Po prostu trzeba umieć liczyć, kombinować i lubić taki styl podróżowania. Mi się nie chce ciągać walizek wszędzie, a plecak (lub dwa bo jeden z przodu)
@epic_25: To chyba wszystko zależy od szczęścia. Kiedyś miałem przekroczone o 2kg i po wyjęciu 0.5kg machnęli ręką i przyjęli. To samo z wymiarami torby, jeżli nie mam torby na kółkach to praktycznie nigdy mi nie mierzą, raz tylko miałem sytuacje że kazała mi wsadzać do klatki mimo że jej mówiłem że będę miał problem wyciągnąć z powodu kieszeni i uchwytów.
Pobierz suluf - @epic_25: To chyba wszystko zależy od szczęścia. Kiedyś miałem przekroczone o...
źródło: comment_1589296060sxlJQORTaPbX8g9Zj8pHW0.jpg