Wpis z mikrobloga

@glogovianin: Warto zauważyć, że "większość siłowni" oznacza "ponad 30%", a "połowa personelu" to "ponad 4 osoby, które w *wielu przypadkach* stanowią połowę personelu"

I co ciekawe, tylko 44% skorzystało z jakiejkolwiek pomocy z Tarczy Antykryzysowej. 56% nie spełniało wymogów formalnych do uzyskania wsparcia.
  • Odpowiedz
@drhab: wiesz, wymogi może psuć forma płatności ;) abonamenty, ja np. miałem płatność ściąganą co miesiąc kartą, zanim spadną przychody jest opóźnienie. Wielu klientów trzymało abonamenty, u mnie trzeba było zadzwonić do banku by ściągnęli płatność kartą. Sporo ludzi nie wiedziało o tym, sporo ludzi zapomniało, że ma zlecenia stałe :)
  • Odpowiedz
@drhab: A co ta tarcza zmienia? Znajomy ma dwie siłownie, stałe miesięczne koszty kilkadziesiąt tysięcy. Zatrudnia powyżej 10 pracowników. Większość form pomocy go nie dotyczy. Coś tam złożył i przerzuca się papierami aktualnie, może coś wypłacą za parę miesięcy, a kasa jest potrzebna na wczoraj.
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: oczywiście, że wyrosną ;) ale póki co inwestycje będą wstrzymane, a ludzie związani z branżą będą bez pracy. Myślę, że nikt w to nie będzie inwestował, póki nie będzie szczepionki. Nie ma gwarancji, że na jesień lub na wiosnę znowu nie pozamykają ;)

sporo sprzętu też zakupią z upadłości obecnych siłowni, zaraz to wyląduje na giełdach post-leasing
  • Odpowiedz
@glogovianin: no i co w tym zlego? Po co w ogole jakies publiczne pieniadze marnowac w takim razie na taka "galaz gospodarki".

Skonczy sie ryzyko to nastepni przyjda, wynajma lokale i wezma sprzet w leasing. Zadna fizyka rakietowa, biznes powtarzalny w 100%

Kapitalizm to kapitalizm.

Zyska klient, bo wszystko bedzie nowe, świeżsi ludzie sie za to wezma i predzej zaadaptuja te lepsze wzorce prowadzenia takich placowek do lokali, ktore kiedys staly
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG wiadomo xd szkoda tylko że na świecie się utworzył mega groźny precedens, i mogą Cię zamknąć jak się tylko przekręci kilka starych bab xd bo będzie to ważny interes spoleczny, to co teraz zrobili to zwykle przetarcie szlaku, bo takie epidemie już były a takich kroków nigdy nie podjęto
  • Odpowiedz