Wpis z mikrobloga

#telefon #iphone #oprogramowanie #komputer #technologia #informatyka #wideofilmowanie #wideo #video #nagrywanie #socialmedia #telefony

nagrywam filmiki iphonem potem sklejam fragmenty w inshot a następnie umieszczam na Instagramie w relacjach.
Robię coś źle, bo ostateczna jakość takiego filmiku na insta jest tragiczna.

Nie chodzi mi o jakąś mega obróbkę tylko samo przycieńcie ujęć i sklejenie tego w całość.
Ale nie chcę żeby efekt końcowy tak tracił na jakości! co mam zrobić ?

Druga sprawa to jeśli nagram wideo iphonem w slow motion i potem chcę to obejrzeć na kompuetrze lub innym telefonie to niestety nie ma efektu zwolnienia. O co chodzi i jak to rozwiązać ?

Czy jeśli np zamiast w in shocie będą obrabiać w adobe premier pro to jakoś po wrzuceniu na insta będzie lepsza?
  • 6
@michalina__: Widocznie ta aplikacja eksportuje video w gównianej jakości i nic z tym nie zrobisz, jak chcesz tylko przycinać i sklejać w całość, to zrobi to darmowy iMovie od Apple na iOS.

Film slow motion masz nagrany w wysokiej ilości klatek np 240, na iOS tak naprawdę nie redukujesz bezpowrotnie ilości klatek w aplikacji na telefonie, tylko wskazujesz miejsce w którym film powinien być odtwarzany wolniej. Więc jak skopiujesz taki film
@kucyk: wiesz co, stwierdzam oglądając wideo, że to nie problem programu a to Instagram rozwalił jakośc wideo.
To samo wideo zostało rodzielone na dwie części w relacjach p 15 sekund i ta pierwsza wyszła fatalnie a druga w dobrej jakości...

w czym problem ?