Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, sytuacja dość #!$%@?. Popiłem jednego dnia, a kolejnego miałem jechać. Pech chciał, że przy wyjeździe z osiedla nie zatrzymałem się na stopie przez co ściągnęły mnie bagiety, dosłownie 200 metrów od mieszkania. Pierwsze dmuchanie około 1,2. Problem jest taki, że wyjeżdżając sprawdziłem się alkomatem, który wskazywał już poniżej 0,2. Zawyżony wynik wynikał z tego, że przed wyjazdem przepłukałem usta płynem do płukania ust, a do tego inne czynniki jak na przykład papieros czy użycie płynu do spryskiwaczy. Po 15 minutach miałem kolejne badanie, które pokazało już 0,4, a po kolejnych 15 minutach ledwo ponad 0,1. Niestety bagiety stwierdziły, że sprawa musi odbić się o sąd, bo oni nie mogą teraz zweryfikować czy faktycznie nie mialem powyżej 0,2. Nie mam pojęcia co teraz robić... Zna ktoś kogoś albo sam ktoś osobiście miał podobny problem?

#motoryzacja #prawo #policja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eb8e19246fe92d49c8d0516
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 77
@cwlmod to nie ma znaczenie. Zgodnie z kw nie popełniasz przestępstwa tylko wykroczenie za co możesz dostać grzywnę do 5k, ale sąd i tak musi orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jakby miał więcej niż 0,25 w wydychanym powietrzu to po prostu podpada już pod kk i może dostać nawet 2 lata więzienia, ale też dostanie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

@levusek1992 zgodnie z przepisami nie.
bo policjantów debili trzeba dojechać, a tobie niech płacą odszkodowanie za stracony czas


@cwlmod: gosciu nie zatrzymal sie na znaku STOP i wydmuchal 1.2 a Ty uwazasz ze policja marnuje czas? Pamiętaj ze dopuszczalny limit to 0.1 promila w wydychanym powietrzu wiec tak czy siak kwalfikuje sie to pod wykroczenie! Policja robi co musi, interwencje sa nagrywane a kazde uzycie alkomatu jest rejestrowane wiec mieliby puscic faceta?
@cwlmod: pierwsze badanie wykazało stan nietrzeźwości a drugie stan po użyciu alkoholu, w związku z czym policjanci mieli uzasadnione podejrzenia prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i zapewne zatrzymali prawo jazdy co zapisane jest w art 135 ustawy prawo o ruchu drogowym co autor opisuje jako "oparcie się sprawy o sąd". Gość na własne życzenie napytał sobie biedy kumulując wiele czynników na raz a Policja ma mu wierzyć na słowo i go
według mnie ludzie właśnie w taki sposób trzeźwieją z tym, że autor podbił początkowy wynik do dużej liczby.


@greendevil861: Tutaj skończyłem czytać. Trzeba mieć 12 lat albo być skończonym debilem, żeby stwierdzić, że w 20 zejdzie ci promil alkoholu. Policjanci mają robić testy dopóki wynik się nie ustabilizuje, albo zaprosić na badanie krwi. Także morda w kubeł dzbanie

EOT
a pisanie o odszkodowaniu za stracony czas to urojenia internetowego eksperta, to mnie właśnie najbardziej rozśmieszyło


@greendevil861: Twoje zdanie już nikogo nie obchodzi, bo bredni nikt nie będzie czytał
@cwlmod: za bardzo się podnieciłeś ta sytuacją, bo dużo sobie dopisałeś. Gość trzeźwiał 30 minut, z oczywiście podbitego przez swoją głupotę wyniku, a nie 15. Ogólnie w kwestii prowadzenia pojazdów mechanicznych lepiej się nie wypowiadaj, bo hyundai'a rozbileś jak przygłup, może byłeś wtedy pod wpływem? Już wtedy plusowalem komentarze, które Cię szmaciły XD widać zwracasz uwagę ludzi swoją głupotą
@greendevil861: Racja wytrzeźwiał w 15 o 0,8 promila i po 30 minutach łącznie wytrzeźwiał 1,1 promila. Faktycznie bardzo sie pomyliłem.

hyundai'a rozbileś jak przygłup,


Przyglup to tu jest jeden i jestes nim. Moja kolizja nauczyła mnie że ludzie są jeszcze większymi debilami niż minsię wydawało. Żegnam viofo i witaj na czarnej liscie. Sołączasz do światłego grona reszty #!$%@?ńców którzy lepiej wiedza co oznacza żółte światło niz kodeks drogowy, ze zielone światło
@cwlmod: masz problemy z podstawowymi procesami myślowymi, po to są prawidłowe do tego organy, żeby im sprawy budzące wątpliwości przekazać. Aaa i wytłumacz gościowi jak uzyskać to odszkodowanie za stracony czas, to na tej samej zasadzie pozwę Ciebię za czas stracony na czytanie Twoich wysrywów.