Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 236
W piździe mi się nie mieści, że kogoś może obchodzić czyjaś ciąża. Przecież to nie ma najmniejszego wpływu na moje życie czy jakakolwiek kobieta na świecie urodzi dziecko czy też usunie ciąże. Często staram się zrozumieć tok myślowy anti-choice ale jakoś nie potrafię. Pewnie za głupia jestem.
#aborcja #bekazprawakow #bekazkatoli
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zenoslaw7 No chyba nie, bo dziecko poczęte na jakiejś patologicznej imprezie czy w ogóle z gwałtu, nie ma szans na dobry dom i rodzi się tylko po to, żeby katole mogli się cieszyć a MOPS miał co robić. I nawet jeśli uznać taki typ moralności za rozsądny, to niestety, przy jednoczesnym braku edukacji seksualnej, dostępu do środków antykoncepcyjnych dla młodzieży, to jest proszenie się o katastrofę - rujnowanie życia matkom oraz
  • Odpowiedz
@putamala: Mnie to najbardziej zaskakuje argument "a gdyby twoja matka cię usunęła?"

Zawsze mam takie wtf, usunęła by mnie to by mnie nie było. Jakby ją bolała głowa tego dnia w którym mnie zrobili to też by mnie nie było xD
  • Odpowiedz
@ssehflodur:

A skąd wiesz? Mówisz że ciężar a dla mnie dar istnienia


To działa też w drugą stronę. Dlaczego to, że tobie chwilowo życie się podoba (nie chwal dnia przed zachodem słońca, a śmierć jest częścią życia) usprawiedliwia narzucanie potrzeb komuś innemu bez
  • Odpowiedz
@putamala: no i oczywiście temat aborcji i różowy. Nie chcesz dziecka to masz wiele możliwości antykoncepcji. Aborcja to zabijanie a żeby ktoś nie miał problemów moralnych to degraduje się dziecko w brzuchu kobiety do zlepku komórek nic nie znaczących. Bardzo to wygodne nie? Stwierdzić, że to nie żyjąca istota i już można wyskrobać. 99% aborcji to aborcja na życzenie bo kobieta nie chce rezygnować z zabawy i kariery. No ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ethics: >no i oczywiście temat aborcji i różowy
no bo jak różowy to już nie może mieć zdania

Aborcja to zabijanie

Dla Ciebie, dla mnie
  • Odpowiedz
@putamala krótka piłka - nie chcesz być w ciąży to używasz antykoncepcji. Z tego co wiem to chyba jeszcze nie jest zakazane w tym kraju. Usuwanie ciąży dla własnego widzimisię to skrajna ignorancja. Przypominam również, że do tego żeby zająć w ciążę potrzeba dwóch osób i co w momencie gdy partner chce tego dziecka? Nawet kosztem tego że sam je wychowa? Jak nagle wszystkie się mega wyzwolone i pewne siebie zrobiły.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Shatter: ale co Ty mi tu wyjeżdżasz z przemocą domową czy innych wypadkach z udziałem dorosłych ludzi. Mówimy konkretnie o aborcji do której każda kobieta powinna mieć prawo.
Masz jakieś inne argumenty czy tylko "nie bo nie ło mój boże dziecinki zabijajo"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Maver87: tak ostatnio tu krzyczycie i jak mantrę powtarzacie o tych biednych ojcach co to chcą tej zgody tylko jakoś w prawdziwym świecie nie słychać o takich przypadkach. Ale jak już wyżej pisałam skoro pan tatuś chce dziecko a kobieta nie to może wynająć surogatkę.
  • Odpowiedz
@putamala: wiesz to że ktoś kogoś okradnie lub zabije to też w sumie mnie za bardzo nie obchodzi ani nie wpłynie na moje życie a jednak się z tym nie zgadzam. Więc masz odpowiedź. W sprawie aborcji chyba ludzie nigdy nie dojdą do porozumienia bo zawsze będzie tutaj paleta poglądów a Ci z końców będą najbardziej zajadle walczyć ze sobą.
  • Odpowiedz
@Nerflock: Spór nie dotyczy tutaj tego czy i co możesz robić ze swoim ciałem, lecz tego jak traktować płód - dla jednych jest to zlepek komórek i fakt że jest w twoim ciele pozwala ci o nim decydować i robić z nim co chcesz, a dla drugich ten mały zlepek komórek to w przyszłości człowiek więc tak jak nie możesz zabić własnego dziecka gdy ma 5 lat, tak samo nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Maver87: ale co Ty chcesz od antykoncepcji, istnieje i jest używana jednak nie rozwiązuje problemu bo nadal pojawiają się niechciane ciąże
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@darktemplar: >wiesz to że ktoś kogoś okradnie lub zabije
Ale trzymajmy się tematu nie mówimy tu o morderstwach ani okradaniu kogoś tylko o ciąży

W sprawie aborcji chyba ludzie nigdy nie dojdą do porozumienia bo zawsze będzie tutaj paleta poglądów a Ci z końców będą najbardziej zajadle walczyć ze sobą


Pełna zgoda
  • Odpowiedz
@Nerflock: To zależy jak na to patrzysz. Jeżeli ze swojej strony to faktycznie może się wydawać, że ktoś zabrania ci czegoś robić ze swoim ciałem. Z drugiej strony w przypadku uznania płodu jako człowieka to chcąc go usunąć naruszasz "jego" wolność i w takim przypadku to nie jest twoje ciało.
Wyjaśniam tylko logikę, w kwestie kiedy uznawać płód za człowieka nie chcę wchodzić.
  • Odpowiedz