Wpis z mikrobloga

@putamala krótka piłka - nie chcesz być w ciąży to używasz antykoncepcji. Z tego co wiem to chyba jeszcze nie jest zakazane w tym kraju. Usuwanie ciąży dla własnego widzimisię to skrajna ignorancja. Przypominam również, że do tego żeby zająć w ciążę potrzeba dwóch osób i co w momencie gdy partner chce tego dziecka? Nawet kosztem tego że sam je wychowa? Jak nagle wszystkie się mega wyzwolone i pewne siebie zrobiły. I
@putamala: wiesz to że ktoś kogoś okradnie lub zabije to też w sumie mnie za bardzo nie obchodzi ani nie wpłynie na moje życie a jednak się z tym nie zgadzam. Więc masz odpowiedź. W sprawie aborcji chyba ludzie nigdy nie dojdą do porozumienia bo zawsze będzie tutaj paleta poglądów a Ci z końców będą najbardziej zajadle walczyć ze sobą.
@Nerflock: Spór nie dotyczy tutaj tego czy i co możesz robić ze swoim ciałem, lecz tego jak traktować płód - dla jednych jest to zlepek komórek i fakt że jest w twoim ciele pozwala ci o nim decydować i robić z nim co chcesz, a dla drugich ten mały zlepek komórek to w przyszłości człowiek więc tak jak nie możesz zabić własnego dziecka gdy ma 5 lat, tak samo nie możesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@darktemplar: >wiesz to że ktoś kogoś okradnie lub zabije
Ale trzymajmy się tematu nie mówimy tu o morderstwach ani okradaniu kogoś tylko o ciąży

W sprawie aborcji chyba ludzie nigdy nie dojdą do porozumienia bo zawsze będzie tutaj paleta poglądów a Ci z końców będą najbardziej zajadle walczyć ze sobą


Pełna zgoda
@Nerflock: To zależy jak na to patrzysz. Jeżeli ze swojej strony to faktycznie może się wydawać, że ktoś zabrania ci czegoś robić ze swoim ciałem. Z drugiej strony w przypadku uznania płodu jako człowieka to chcąc go usunąć naruszasz "jego" wolność i w takim przypadku to nie jest twoje ciało.
Wyjaśniam tylko logikę, w kwestie kiedy uznawać płód za człowieka nie chcę wchodzić.
: I właśnie tego nie rozumiem w prawicy, niby wolność gospodarcza, wolny rynek, rób co chcesz ale ze swoim ciałem już nie możesz robić co chcesz xD


@Nerflock: bo tak naprawdę zarówno lewa jak i prawa strona chcą dyktować jak ma się żyć i zarówno lewa i prawa strona uważa, że ich sposób życia to RiGCz.
@putamala: Plebs interesuje się tylko z powodów ideologicznych, religijnych wysrywów pseudomoralnych, nic więcej.
Gdyby realnie to kogoś obchodziło to sfinansowałby z własnej kieszeni opiekę np niepełnosprawnego dziecka
Często staram się zrozumieć tok myślowy anti-choice ale jakoś nie potrafię. Pewnie za głupia jestem.


@putamala: Pewnie ci z anti-choice nie widzą różnicy między zabijaniem dziecka zaraz po urodzeniu i usuwaniem płodu jeden dzień przed urodzeniem, czy dwa dni, albo miesiąc. ee w sumie też nie widzę różnicy. Kiedy właściwie powstaje człowiek?
@putamala: dokładnie tak samo ja nie potrafię zrozumieć toku myślenia homofobów. Jeszcze nawet mogę zrozumieć, czemu mają np coś przeciwko paradom równości czy tam adopcji, ale samego faktu homoseksualizmu? Przecież to, że inna osoba gdzieś na świecie żyje sobie i kocha się z drugą tej samej płci, nie ma NAJMNIEJSZEGO WPŁYWU na ich życie.
@THredrock: Czy to był pojazd z mojej strony? Niekoniecznie. Pokazuje tylko lekki paradoks, sam "definiuje" się jako prawicowiec, ale dlatego, że dla mnie ważniejsze są aspekty gospodarcze niż społeczne i zbytnio aborcja jako tako mnie nie dotyczy. Ale zdarzają się wpadki, więc wg mnie kobieta powinna mieć prawo do decydowania do pewnego czasu. Mogę się zgodzić z tym co mowi @Gwozdziuuu:, że pewnie (nie jestem z wykształcenia biologiem) z naukowego
@Nerflock: Moim zdaniem też powinien minąć jakiś czas, na pewno do momentu możliwości stwierdzenia ciężkich chorób płodu. Wgle zmuszanie do rodzenia dziecka z ciężkim upośledzeniem jest dla mnie chore.
Tak samo trzeba zrozumieć czemu kościół jest za zakazem in vitro. Wg niego człowiek jest od samego połączenia się plemnika z komórką. Przy in vitro powstaje kilka takich połączonych komórek i wybierana jest ta najlepiej rokująca, resztę się utylizuje co już jest
słucham? To ty mówisz że argumentem jest to, że to nie wpływa na moje życie. Prawie nic w skali świata na nie nje wpływa.


@Shatter: ja pierdzielę z tymi różowymi, w ogóle analogii nie załapują XD
Nie pierwszy raz zresztą widzę to w dyskusjach z proaborterkami czy innymi lewatywkami.
Np. piszesz jakieś argumenty o tym, że płód to człowiek - bo de facto wszyscy naukowcy się z tym zgadzają, to ta