Wpis z mikrobloga

@MiQ27 mam system na SSD i drugi dysk na HDD a trzeci na SSD. Grając w gry nie widzę różnicy pomiędzy HDD a SSD. Ładowanie do GTA V może trochę widać ale to tyle. A dobra budę kupiłem 7 cichych wentyli i kartę podkręciłem a nadal jest cichutko.
@Painting-colors-in-the-dark zastanawiałem się ostatnio czy by nie kupić ssd pod gry ale po tym teście widzę, że szkoda wydawać kasy dla zaoszczędzonych 20 sek na wczytywaniu gry. Teraz mam 128 ssd na system i 3tb p300 na dane i gry, wszystko śmiga bez problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Painting-colors-in-the-dark: SSD na system, wszystkie aplikacje i gry, wtedy to ma sens. HDD można sobie zostawić na kolekcje mp3, zdjęcia, filmy i backupy plików.

@dave8: ale nawet wtedy #!$%@? bo jak nie ustawisz żeby się usypiał (a nie każdy da się łatwo) to masz chiwloer spowolnienie zanim się rozkręci, dodatkowy hałas itd.
Dlatego jak cię stać to idziesz w pełne ssd. Jak nie to to sobie racjonalizujesz
@Painting-colors-in-the-dark: Też mnie śmieszy takie podejście, gdy kupowałem pierwszego SSDka to od razu wziąłem 500 GB z myślą o grach. Od tego czasu 70 GB mam na system, reszta na gry. W sumie dzięki na ten filmik, widzę że dzięki SSDkowi zaoszczędziłem masę czasu na przestrzeni lat ;) Nie spodziewałem się, że różnica pomiędzy ładowaniem gier jest aż tak ogromna.
SSD na magazyn to wyrzucanie pieniędzy w błoto.


@Elec: Zależy jak ktoś będzie używał tego magazynu. Jeśli to ma być leżak na pliki to ok. Ale jeśli to jest magazyn np. na pliki filmowe/ zdjęcia z których co jakiś czas się korzysta np. kopiuje się te pliki itp. no to ma to sens. Generalniee ostatecznie wszystko się rozchodzi o kasę.
Też mnie śmieszy takie podejście, gdy kupowałem pierwszego SSDka to od razu wziąłem 500 GB z myślą o grach


@Desolator: Co to jest 500gb na gry? 3 czy 4 nowe gry zainstalujesz i nie masz już miejsca.
@Variv: Mnie to w zupełności wystarcza na tę chwilę. Nowe gry instaluję, przechodzę i wywalam, po co mają mi zaśmiecać dysk. Łącza są na tyle szybkie, że ponowne pobranie nie zajmuje dużo czasu.
Mnie to w zupełności wystarcza na tę chwilę. Nowe gry instaluję, przechodzę i wywalam, po co mają mi zaśmiecać dysk. Łącza są na tyle szybkie, że ponowne pobranie nie zajmuje dużo czasu.


@Desolator: No jak masz szybkie łącze to ok. To może działać. Jak mam wolne łączę więc mam dużo gier zainstalowanych. Bo nie będzie mi się chciało potem gry 3-4 dni ściągać.