Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Może mirko pomoże

tl dr: świeżak szuka roboty w IT

Postanowiłem, podobnie jak tysiące innych ludzi, przebranżowić się na to słynne programowanie. Od lat z boku obserwowałem branże, ale nigdy nie było dobrego momentu, żeby w to wejść. Coś tam klikałem w weekendy, ale to było bardziej hobby.
Przyszedł w koncu ten moment - studia (z innej branży) skończone, poduszka finansowa przygotowana, trzydziecha niebezpiecznie się zbliża, więc stwierdziłem, że albo teraz albo nigdy i zrezygnowałem z poprzedniej pracy.
Intensywnie uczyłem się na pełen etat kilkanaście miesięcy zanim w ogole zacząłem się rozglądać za pracą. Dziś, rok po rezygnacji z poprzedniej pracy, nie wiem co dalej robić.

Skupiłem się na froncie, troche też php+mysql. Pare miesiący temu trafiłem na super propozycje - zagraniczna firma z biurem kilkanaście km ode mnie. Miesiąc szlifowałem angielski przygotowując się do rozmowy, która poszła nieżle, a na końcu dowiedziałem się, że... covid-19, zawieszają wszelkie rekrutacje, ale wrócimy do tego "kiedys", prawodpodobnie pod koniec roku. Plusem jest to, że dostałem kilka zlecen od nich, zarobiłem pierwszy hajs na klikaniu w kąkuter, ale to było roboty na trzy tygodnie - nic więcej dla mnie nie mieli, ale sprawdziłem się, co troche mnie podbudowało. No i nie mam już pustego CV

I teraz przechodzę do clou - szukam zajęcia - może być staż czy praktyki, byle już nie programować do szuflady. Oszczędności jeszcze mam, więc na początku może być i bezpłatny (hurr durr psujesz rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Wiem, że na mirko siedzą różni ludzie, może ktoś będzie akurat potrzebował wafla do prostych rzeczy.
Technologie i narzędzia: html, css, bootstrap, grid, JS, Vue.js, Webpack, Gulp, Scss, i jeszcze kilka innych w których postawiłem helloworlda itp. Chętnie też nauczę się czegoś na potrzeby pracy

Biorę udział w takim projekcie - senior przekazuje wiedzę kilku młodziakom dla funu. Tam tworzymy aplikacje (j/w +oAuth, Cordova, Capacitor , OpenApi).
Poźniej będzie Typescript i MongoDB. Pracujemy zwinnie, poprzez gita, więc to też nie jest mi obce.

Może ktoś coś? Zdalnie albo #kujawskopomorskie #bydgoszcz #wloclawek #torun #programista3k #programista15k #naukaprogramowanie #programowanie #pracbaza niestety wyprowadzka obecnie nie wchodzi w grę - zajmuje się chorą, bliską osobą. W przyszłości, jak zarobie na ogarniętą opiekę, tak.

anonimowo, bo nie mam konta, ale jak potrzeba to mogę założyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eb59b6746fe92d49c8cffc2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Może mirko pomoże

tl dr: świeżak...

źródło: comment_1588963274i7hFvOlwvXrx6qGTgpcx1R.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: imo startowanie w informatyce to średni pomysł... Lepiej chyba już w CNC iść albo kurs spawacza. Mówię serio, kiedyś byłem w takiej firmie, to chłopacy po całej Europie wschodniej jeździli, bo tam polska firma dostarczała pewne technologie. Razem z delegacjami zarabiali tyle co programista PLC na utrzymaniu softu, a utrzymanie oznaczało dostępność pod telefonem po robocie xd
  • Odpowiedz
OP:
@Need no właśnie wiem, jak przeglądam czasem Wrocław, Kraków czy Wawe to aż mi się przykro robi.. do tego tracę motywację, bo jakbym nie zwiększył swojego skila to przegrywam lokalizacją

@mus_tang szczerze? Liczyłem że ktoś napisze "mordeczko, u nas szukają juniora, pisz prv, zobaczymy co da się zrobić" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jestem chyba niepoprawnym optymistą

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: po pierwsze Ziomeczku idź w kierunku javascript: Angular lub React. Po drugie język backendowy Java lub Node.js (oparty o javascript). Praktyki najszybciej w Toruniu lub Bydgoszczy (w Toruniu np. jest oddział Allegro). No, ale w kuj-pom mega lipa z pracą, duża konkurencja. Docelową staraj się Gdańsk/Warszawa/Wrocław/Kraków/Poznań. Tylko koszty duże, pokój w Wawie tysiak :(.
  • Odpowiedz