Wpis z mikrobloga

Samochód już czeka na odbiór, dostałem umowę do podpisania od #mleasing i w umowie jest zapis że jest zabezpieczenie wekslem i do tego jest deklaracja weksla, jest on w miarę sensownie opisany.
Moze ktoś korzystający ma taką umowę? Jest się czego obawiać?
Finansowo się nie obawiam o leasing. Sprzedający też mnie zapewniają ze nie mam się czego obawiać tego weksla i że większość leasingodawców tego wymaga. Po forach widzę że też niektórzy uspokajają.

#leasing #samochody #motoryzacja
  • 5
@ThreadPool:

Miałem takie coś chyba przy pierwszym moim leasingu, na koniec umowy został mi zwrócony.

Tak, wielu wymaga, szczególnie gdy jest niska wpłata początkowa.


@Zwykly_Czlowiek: Brałem 700k przy 10% wpłaty i nie było tematu weksla ¯\_(ツ)_/¯ więc pewnie jak ktoś ma już jakąś historię leasingową to nie trzeba.
@ThreadPool w mleasing weksel jest obowiązkowo dla działalności działających poniżej 12 miesięcy. Ja też miałem weksel, przy wpłacie 45%. Takie mają zasady. Ponadto weksel może być zalecony przez analityka kiedy transakcja jest ryzykowna - niestandardowy pojazd (przy lambo klient miał weksel, pomimo że staż i wyniki były super), średnia sytuacja finansowa klienta, mała wpłata duży wykup, auto kupowane pod taxi czy ubery (przedmiot leasingu traci na wartości znacznie szybciej więc w razie