Wpis z mikrobloga

@Andi128: W ogóle się nie licytujemy, po prostu polecam Ci coś co na pewno ci się spodoba a MOŻE nawet bardziej niż Droga Królów. Chociaż z dostępnością może być lipa, niestety dodruku na razie nie będzie.
@Blezio2: nie mam czasu, ostatnio zacząłem serie "teatr węży" bo polecał ten mirek co pisze bloga " se czytam" i wstyd się przyznać ale nawet nie mam czasu dokończyć od stycznia czy nawet grudnia mimo że całkiem fajnie mi się czytało ;/
@Rurecki: Ja uważam że Sanderson ma realną szansę napisać serię równą albo lepszą od Malazańskiej, problemem jest tylko to że on w sumie dopiero zaczął. Ma 3 z planowanych 10 tomów w świecie Archiwum Burzowego Światła a Malaz jest zakończony.

Mnie #!$%@? wielkość uniwersum Cosmere, bo to nie jest tylko Kaladin i jego kumple, to też jest Z Mgły Zrodzony, Rozjemca, Elantris, Bezkres Magii i to wszystko się dzieje w tym
@Blezio2: @Andi128: @Rurecki: Czarna Kompania mi się podobała, ale to nie zmienia faktu, że to baardzo prosto napisane książki. Najnowsza była wręcz kiepska.
Archiwum Burzowego Światła jest znakomite. Ale jak dla mnie łeb w łeb idzie z doskonałymi wegnerowskimi Opowieściami z Meekhańskiego Pogranicza - to cholerstwo jest majstersztykiem fantasy.

Ta Malazańska Księga jest faktycznie dobra, czy drwicie? Bo nie wiem, czy jest sens zaczynać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Blezio2: Archiwum Burzowego Światła ma być podobno podzielony jak cykl Ostatnie Imperium czyli w tym przypadku zakończenie historii ma odbyć się w piątym tomie a kolejne pięć książek to historia kilkaset lat później z nowymi bohaterami w tym samym świecie. Przynajmniej nie będziemy musieli czekać na napisanie siedmiu książek na poznanie zakończenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Blezio2: Sanderson jest bardzo płodnym pisarzem patrząc na to w jakim tempie pisze i ile książek wydaje jednak gdy po przeczytaniu dopiero co wydanego drugiego tomu dowiedziałem się że cykl ma się składać z dziesięciu tomów byłem załamany. Nie wiem czy sam nie zmienił koncepcji na podzielenie cyklu w obawie że skończy jak Jordan z Kołem Czasu.
@Blezio2 @Woliq: Nie będzie takiego przeskoku jak w ostatnim imperium tylko skupienie się na innych postaciach. Poniżej info ze strony Sandersona.

So I do have a lot I’m planning for the books, and have rough outlines for each of them. You can imagine books one through five being one arc, focused on Dalinar, Kaladin, Shallan, Eshonai, and Szeth. After I finish book five, which will have a distinct ending for this