Wpis z mikrobloga

Hej miruny
Od dłuższego czasu cierpię na #ibs, tak stwierdzili lekarze. Ogólnie czasami jest lepiej czasami gorzej, ale wydaje mi się że najbardziej to mi to siedzi w głowie. Często się denerwuje i wtedy dopada mnie biegunka i ból brzucha. Od jakiegoś czasu planuję sobie zrobić miesiąc wolny od pracy, aktualna praca strasznie mnie dobija. Pracuję po 200h czasami jem dwa posiłki dziennie tzn śniadanie w pracy i później jak wracam do mieszkania to obiadokolacja zwykle o 19. Nie dość że rozregulowałem sobie tryb życia to jeszcze na dodatek ulałem się, najbardziej to widać na brzuchu.
Chciałbym jakoś przez jakiś czas żyć normalnie i trzymać dietę + ćwiczenia.
Ma ktoś z Was może sprawdzone proste dania, przepisy dla ludzi z IBS? Może jakiś program ćwiczeń, żeby spalić sadło.
#ibs #medycyna #zdrowie #mikrokoksy #silownia
  • 5
@Pawell_17: IBS to o ile dobrze rozumie zespol jelita drazliwego? Tez to mialem, i najlepszym rozwiazeniem okazala sie dieta eliminacyjna, czyli obserwujesz swoj organizm jak reaguje na dany produkt w diecie i eliminujesz z diety te pokarmy po ktorych czyjesz sie zle. Najczesciej sa to zborza mogace zawierac pestycydy, produkty mleczne karmione pasza z pescytydami (ja wymierm te ze znaczkiem "mleko od krow karmione pasza bez ...). Priobiotyki lagodza objawy alergii
@Pawell_17:
Poniekąd sam sobie odpowiedziałeś, zwracając uwagę na stres i tryb życia.

Strona FODMAP po polsku (google) i czytamy. Jeżeli coś może Ci pomóc w ujęciu długofalowym to świadomość. Eliminujesz to co może szkodzić. Jeżeli jestes ulany to proponuję obciąć węglowodany i wejść na lekki deficyt. Unormować rytm dobowy, pory i ilość posiłków, nie żreć jednorazowo pod korek, zwłaszcza na noc jeżeli biegunki są rano. Dodatkowo, jeżeli masz możliwość i problem
@Pawell_17: unikaj ciemnego makaronu i pieczywa
Unikaj ogólnie błonnika
Ryż to twój przyjaciel
Ryż brązowy biały różne rodzaje
Płatki ryżowe też
Nie jedz nabiału seru jaj mleka

Pozyskuj białko z mięsa czy odżywki ew odżywki bez laktozy
Dużo przepisów jest na to

Płatki owsiane będą cię wjurwiac

Z tłuszczem jest luźno jak coś masło orzechowe może być

Da radę zrobić masę i redukcję jak coś