Wpis z mikrobloga

Planowanych 200 nowych przystanków/stacji kolejowych w Polsce. Kliknijcie w źródło żeby powiększyć.

Minister Adamczyk: "Za kwotę 1 mld zł zamierzamy budować nowe przystanki kolejowe, odbudować te, które od lat nie istnieją oraz wydłużać perony tam, gdzie nie mogą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne."

Wygląda to bardzo ciekawie, ale z drugiej strony zastanawiam się jak to będzie w praktyce. Wołomin np. ma już dwa przystanki, a i tak został tutaj wpisany. Dopiero co była modernizacja. Dobudują trzeci czy coś będzie grzebane lub poprawiane?

Walki z wykluczeniem komunikacyjnym ciąg dalszy.
#kolej #polska #infrastruktura #wolomin #pociagi #200przystankow #laczymypolske #komunikacja
n.....y - Planowanych 200 nowych przystanków/stacji kolejowych w Polsce. Kliknijcie w...

źródło: comment_1588849759B2uon7zsDOOtzZgy2YwzZx.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niemamnasmsy: Do Wołomina chyba wstępnie planują poszerzenie do 4 torów z Warszawy, może przy okazji coś tam jeszcze grubszego będą robić na stacji. A dziwne, że na mapce nie ma odcinka Ostrołęka-Chorzele, bo tą linie mieli też odbudowywać, ale coś ostatnio widziałem info, że przesunęli środki z tej inwestycji na walkę z koronawirusem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niemamnasmsy: południe lubuskiego jak zwykle do zaorania...
Najśmieszniejsze jest to, że na mapach PKP PLK dalej jest zaznaczony odcinek, który od 2000 roku został rozkradziony przez złomiarzy, bo PLK go nie pilnowała XDD
  • Odpowiedz
@niemamnasmsy: Pitu pitu. 500+ i trzynastki to się liczy więc zapomnij o kolei. PKB -7%, podatki od prywaciarzy nie spływają, PLK już ma problemy z płatnościami. O mało co im wykonawca z budowy nie zwiał. Dokończą to na co wzięli kasę z Unii by nie odskoczyć kary i na tym się skończy. Remont Średnicy w Warszawie już przesunęli, Modlin koliduje z Radomiem więc zrobią wszystko by zarżnąć ten projekt, Otwock
  • Odpowiedz
@Polankowicz: Tak się mówiło, ale samorząd nieudolnie próbuje ją wybudować z własnych środków i to od lat:
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25922582,koleja-do-lotniska-modlin-dopiero-po-2023-r-struzik-inwestycja.html

Ja mówię o świeżej sytuacji, kiedy to marszałek województwa przesunął pieniądze z tej inwestycji na walkę z koronawirusem i to gdy epidemia wygasa. Wygląda to na zagranie pijarowe. Rozwój kolei w Mazowieckiem nie wydaje się priorytetem dla województwa. Ogryzek 5 km...

@TheDzemo kliknij w link obok źródła na dole
  • Odpowiedz
@niemamnasmsy: Przynajmniej był jakiś postęp. Teraz dalej nie będzie i tego. Ogryzek do Modlina to po prostu ucywilizowanie dojazdu na to lotnisko. Teraz musisz jechać pociągiem, wejść i zejść po niewygodnych schodach i jechać autobusem. To już lepiej pojechać janusztransem albo ze znajomymi blachsmrodem. Z koleją na Mazowszu nie jest idealnie, ale mimo wszystko do tej pory starano się coś robić. Np nowe trasy SKM czy plan rozwoju KM pokazujący,
  • Odpowiedz
@niemamnasmsy: Czy mogłabyś podesłać link do źródła oraz do mapki? Jest tam moja miejscowość, z zupełnie inna nazwa stacji i nie wyobrażam sobie gdzie ona mogłaby powstać

Edit: mam, wiem ze na gov ale kurde jakbyś miała szczegółowy opis czy coś to poproszę :)
  • Odpowiedz
@niemamnasmsy:

Grudziądz Tuszewo


Pierwsze słyszę chociaż swego czasu dużo mówiło się o budowie stacji pomiędzy Grudziądz Mniszkiem a Grudziądz Przedmieście. Tuszewo lokalizacyjnie jest chyba blisko nawet nieczynnej stacji Grudziądz Owczarki.

Swoja droga niech lepiej wezmą się za tą obrzydliwą pokrakę jaką jest dworzec główny miasta.
  • Odpowiedz