Wpis z mikrobloga

Dlaczego NIE wierzysz w te teorie spiskowe?

- Spisek najbogatszych przeciwko całej ludzkości
- Chemtrails, NWO, Iluminaci, masoneria
- GMO szkodliwe dla zdrowia
- Szczepionki i ich wpływ na rozwój chorób fizycznych i psychicznych
- Kontrola umysłu za pomocą fal radiowych
- 5 G i szkodliwość dla zdrowia
- Koronawirus to kłamstwo
- Płaska ziemia

Wszystkie z wyżej wymienionych otworzą odrębne grupy zwolenników tych teorii, ale nie tworzą ze sobą jedności.

#foliarze #teoriespiskowe #nwo #5g #koronawirus #polityka #swiat #swiatnauki #gospodarka #szczepienia #szczepionki #pytaniedoeksperta #pytaniedoniebieskichpaskow #niebieskiepaski #rozowepaski #plaskaziemia
  • 8
@Llukaszszz: Wszystkie te teorie, opierają się na bardzo trudnych do przyjęcia fundamentach: ogromna grupa ludzi, która jest niesamowicie zdyscyplinowana, która wierzy w swoją ideę i jest dla niej w stanie poświęcić wszystko - jest to coś niespotykanego w normalnym świecie (jednostki takie znajdziesz, ale nie grupy ludzi).
Gdy jesteś super bogaty, pieniądze przestają mieć znaczenie i człowiek zaczyna szukać szczęścia gdzie indziej, a coś takiego to już prosta ścieżka do zrujnowania
@przegladarkauzy: napisałeś w sumie podobnie jak @ssehflodur:
Nie twierdzę, że ludzi zdyscyplinowanych, kierujących się ideą nie ma, tylko, że człowiek jest istotą nieidealną, która popełnia błędy i zmienia zdanie. Teorie spiskowe, które dotyczą działań na dużą skalę i wymagają udziału dużych grup ludzi, są tym bardziej narażone na pewne niepowodzenia. I to moim zdaniem powoduje, że takie teorie są właśnie nieprawdziwe. Wystarczy jeden nieposłuszny, aby zniszczyć pracę tysięcy.
Praca przy
@Ardeo Ja tam jestem skłonny w te teorie uwierzyć, oczywiście nie w nie wiadomo jakie satsnistyczne spiski. Po prostu zachód żyje pod dyktando ludzi mających władzę nad pieniędzmi, coraz częściej ci ludzie wpływają na inne dziedziny życia z naciskiem na rozrywkę. Polecam zeitgeist, właśnie ten film pozwolił mi choć trochę wyobrazić sobie perspektywę człowieka działającego w głębokim spisku, twój komentarz to stwierdzenie że nie da się wychować fanatyka. W kraju mojego zamieszkania