Wpis z mikrobloga

W dobie dynamicznego rozwoju e-commerce i wszelkich form sprzedaży na odległość, Polska pozostaje jedynym państwem Unii Europejskiej (z Wielką Brytanią), gdzie sprzedaż zdalna napojów alkoholowych jest niedozwolona.

Taka możliwość miałaby ogromne znaczenie zwłaszcza teraz, gdy tysiące przedsiębiorców z branży gastronomicznej i producentów alkoholi rzemieślniczych walczą o uratowanie swoich biznesów, miejsc pracy i źródeł utrzymania dla siebie i pracowników.

Większość rządów zrozumiała to dawno, ostatnio takiego wsparcia przedsiębiorcom udzieliła Łotwa.

Niestety, nasze apele o umożliwienie sprzedaży zdalnej napojów alkoholowych polski rząd jak dotąd odrzuca.

źródło: Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych

#piwo #piwnahipsterka #browarhipster #craftbeer #ciekawostki #polska #wspieramypolskikraft
BJXSTR - W dobie dynamicznego rozwoju e-commerce i wszelkich form sprzedaży na odległ...

źródło: comment_1588697656WVf4e4DmUblqPyrYYwux4p.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@BJXSTR: nie wiedziałem o tym. śmieszy mnie to trochę bo mieszkam w kraju, a raczej emiracie, który słynie z utrudniania zakupu alkoholu, ale od ponad miesiąca jak się ma liquor license można bez problemu zamówić alko. nie korzystałem jeszcze z tego bo mmi mam po prostu 2 kroki od domu, a trzeba czekać 2 dni, poza tym w sklepie mają większy wybór.

edited: podczas zamówienia trzeba podać nr licencji alkoholika i
  • Odpowiedz
@malibu99: min 21 lat, niemuzułmanim, min dochody 7000 aed na miesiąc. masz limit ile możesz kupić, ale limit jest teoretyczny. jak się za często nie kupuje dużych ilości to sprzedadzą bez problemu. od zeszłego roku turyści mogą sobie wyrobić tymczasową(30 dni) na podstawie paszportu
  • Odpowiedz