Wpis z mikrobloga

Mata- zwykły banan brzdąkający o ulicy, niestety musiałem przesłuchać i widzę tą manierę pseudoulicznika, przecież to widać od razu że lubuje się w takich klimatach a nie ma nic z nimi wspólnego


@ssehflodur: Jeszcze raz, gdzie ty niby widzisz to brzdąkanie o ulicy? Podaj choć #!$%@? jeden przykład bo to jest #!$%@? nie pojęte jak mu można to zarzucać skoro buduje wizerunek o 180 stopni inny...

Szpaku- zwykły leszcz który słuchał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Troton: co do maty sprawdź komentarz wyżej , ja mam ochotę jebnac XDDDDD jak czytam że Malik to niemiecki raper, ja pier#ole nie róbcie ku#rwy z logiki, raper rapujący po polsku w polsce to niemiecki raper XDDD twój argument za tym że to niemiecki raper jest taki że wychował się w Niemczech, zajebisty argument, z tego co wiem pół życia spędził w Polsce i to tutaj tworzy muzykę, a że podpi#rdala
@ssehflodur: No a dla zdrowych na umyśle ludzi debilem jest ktoś, kto twierdzi, że po jednym utworze jesteś w stanie stwierdzić, że Mata kreacje swój wizerunek w jakiś konkretny sposób, kiedy dosłownie w każdym innym zaznacza, że jest zupełnie kimś innym.

W tym utworze nawet nie pada słowo ulica o ile mi się wydaje, jest „uliczny“ bo ma czarno-biały teledysk czy dlatego, że Mata ma dres i czapkę?

Brzmi jak coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tadeusz_Radziwill: a jak mam się niby wyrażać? Jestem wkur#wiony że polski rap tak wygląda i tyle, inaczej się nie da, przecież cenzuruje przekleństwa, mata nie cenzuruje xD Co wy tacy delikatni? Cytując mate- "je#ać policję" To jest za to inteligentne, prawdziwa patointeligencja, a później cyk 3000 zł kieszonkowego na "ruchy" od taty profesora xDD
co do maty sprawdź komentarz wyżej


@ssehflodur: xDDDDDD czyli co jak zbysiu stonoga krzyczy #!$%@?ć policje to znaczy że dresem z podwórka jest? xDDD nie rób #!$%@? z logiki. Mata kreuje wizerunek zbuntowanego bananowego dziecka i trzeba być upośledzonym żeby to negować i robić z niego jakiegoś rapera z bloków.

ja pier#ole nie róbcie ku#rwy z logiki, raper rapujący po polsku w polsce to niemiecki raper


@ssehflodur: a lewandowski to
@ssehflodur: Brakuje ci dowodów na #!$%@?ść niemieckiej sceny? Proszę bardzo, aktualny numer 1. na czasie, ponad 7 mln w mniej niż 4 dni, w wydaniu największej gwiazdy i żyjącej legendy niemieckiego rapu capital bra i aktualnie najbardziej popularnej laski w niemieckim rapie. https://www.youtube.com/watch?v=IvGBZaprpWE
To są utwory z samego topu list hitów w kategorii rap. To jest ten lepszy niemiecki rap?

A tu na szybko tłumaczony tekst

[Intro: Capital Bra]
Nie mów
@FanaticoRosso1910 @Troton
Polski rap to jest jakaś tragedia w porównaniu ze stanami:
1. nie potrafią trzymać rytmu, akcenty nie padają na bit. nie ma żadnego groove
2. nie potrafią napisać tekstu gdzie liczba sylab się zgadza
3. bity zazwyczaj są słabe (wyjątek dj steez), napisanie czegoś co ma dobrą linię basu, jakąkolwiek ciekawą harmonię czy melodię jest abstrakcją. Nie mówiąc już o jakichkolwiek podstawach kompozycji
4. często nie potrafią napisać tekstu, który
@Troton: Zależy jakiego rapu słuchasz, bo są twórcy z którzy wbijają się mainstream i tego co chce obece społeczeństwo, szczególnie młode, bo takie głównie rapu słucha, ale są też wykonawcy jak bisz i radex np. Gdzie teksty mają sens. Chociażby "pokaż mi język".
@ssehflodur: chłopie ale Ty wsluchales sie raz w zyciu w ten kawalek Maty - Tango? Przecież to ewidentnie chodzi Macie o to ze musi udawać takich jak oni (czytaj paluch i podobni) żeby to zaakceptowali bo inaczej nie będzie nazywany raperem. Jest to utwór przesycony ironią i udawaniem kogoś kim nie jest żeby pokazać w sposób przerysowany jak oni widzą rap. Te teksty typu "#!$%@? policje" albo wstawki OSTR-a to takie
takiego podejścia to trochę nie rozumiem, po co się męczyć z jakimś gościem, który swoim stękaniem zagłusza bit? nie lepiej po prostu poszukać dobrych instrumentali do słuchania?


@edenmar: bo tekst to nie jedyna rzecz jaką tworzy raper w utworze, może mieć też przyjemny głos, flow, delivery itp.
są raperzy, których się słucha głównie dla tego co robią swoim głosem i flow tacy jak Thugger na przykład
ShadyTalezz - > takiego podejścia to trochę nie rozumiem, po co się męczyć z jakimś g...