Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Odbywam staż lecz ze względu na koronawirusa jest duże prawdopodobieństwo, że się za miesiąc pożegnam ze stanowiskiem (kończy się umowa i potem miała być następna na kolejny okres). Wcześniej było ustalone, że szkolenie będzie trwało dłużej lecz to było przed wirusem. Manager o wyrzuceniu zaczął mi mówić już miesiąc temu, powód jest taki że firma nie ma hajsu i nie ma pracy na tej pozycji. Próbuje mnie przerzucić tam gdzie jest praca ale jest spora szansa, że tam mnie nie przyjmą na stałe bo po prostu brakuje mi doświadczenia oraz skillów. Niby mnie uspokajał, że mi pomogą (też jest przejęty bo może wylecieć niedługo po mnie), lecz muszę założyć najgorszy scenariusz, że w czerwcu będzie wio.
Moja propozycja jest taka
Obecnie praktyki mam w płatnej formie. Nie ukrywam że zależy mi na zdobyciu większego doświadczenia, bo nawet jakbym chciał szukać gdzie indziej to nie mam takiej możliwości. Gdybym zaproponował aby przez dalszy okres miał staż w darmowej formie to jakie koszty musi ponieść pracodawca? I czy jest w ogóle szansa aby taka forma się odbyła, bo pomimo braku pracy na stanowisku, zawsze jest coś co można zautomatyzować oraz poprawić. Śmierdzi ode mnie desperatem no ale cóż począć, skoro ja na serio chcę pracować i wbić sobie okres na moje konto. Dalej jestem studentem.

#praca #pracbaza #hr #koronawirus #staz #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 4
WybranaWybranka: @Tytanowy_Lucjan: Tu OP, zgubiłem kod. Home office
@fenek13: Spoko, poczekam może się sytuacja rozwinie i będzie tylko lepiej. Jeszcze miesiąc temu miał być Fallout z prawdziwego zdarzenia. Dzisiaj się okazuje że nie jest tak źle, liczba zarażonych spada, część firm pracuje, fabryki wracają do starych zasad + jedynie dodatkowe kwestie bezpieczeństwa.

Zaakceptował: Precypitat