Wpis z mikrobloga

@mookie: Horrendalnie to chyba w porównaniu do ich standardów, wszystko jest relatywne. Nie dalej jak wczoraj widziałem znalezisko na głównej, które w dosyć skrzętny sposób obrazuje to ile mogą Ukraińcy w Polsce zarobić. Niemniej nie przeszkadza im to teraz, to tym bardziej nie będzie przeszkadzać kiedy sytuacja u nich się pogorszy. Zresztą podałem to tylko jako jedną możliwość by zobrazować przyczyny utrzymania się cen nieruchomości, lub wolniejszego ich spadku podczas kryzysu.
@Anski: za pracą emigruje sie z zasady w miejsca, w których ona jest. Eksperci przewidują 1.25mln bezrobotnych, myślisz że dlaczego Polacy jakoś masowo nigdy nie wyjeżdżali do Hiszpanii tylko do UK?

Jeździ się tam gdzie są wysokie zarobki i dobra praca, Polska takim krajem była do tej pory dla Ukraińców. Ale to już BYŁO.

Twój komentarz do tematu nie wniósł nic i w dodatku jest idiotyczny.


Nazywaj powszechne fakty i wzorce
@mookie gdzie ci drożeje żywność i co konkretnie? Ale nie chodzi mi o wykresiki z GUS, tylko za co płacisz więcej.

Co do najmu to ceny spadły, wiesz?
Ukraińcy przyjadą mieszkać i przymierać głodem do kraju w którym żywność i wynajem jest horrendalnie droga ¯_(ツ)_/¯


@mookie: zarówno żywność jak i wynajem są u nas bardzo tanie. Ja naprawdę nie wiem jak wielkim nieudacznikiem życiowym trzeba być, by być tka biednym, by uważać to za drogo.
gdzie ci drożeje żywność i co konkretnie? Ale nie chodzi mi o wykresiki z GUS, tylko za co płacisz więcej.

@kaaban: "Wykresiki" Cię nie przekonują, wolisz dowód anegdotyczny? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W takim razie zapytaj mamę, skoro sam nie robisz zakupów i nie wiesz, co i ile podrożało w Twojej okolicy. Poza tym jakie mądre wnioski wyciągniesz, jeśli mookie napisze Ci, że w Biedronce podrożał o
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wojtas_mks: ktos powaznie spodziewal sie, ze po miesiacu ceny poleca? Chodzi o zmiane mentalnosci u potencjalnych kupujacych - wstrzymanie zakupu bo niepewnosc/ceny spadna. A to rozpicznie kule sniegowa. Mieszkania sa warte tyle ile za nie dadza kupujacy
A to rozpicznie kule sniegowa. Mieszkania sa warte tyle ile za nie dadza kupujacy


@wojteksrz: Przecież realnie ceny nie spadną nawet co poziomu stycznia 2020 r. Najwyżej przestaną rosnąć i chwilowo wstrzymane nowe inwestycje.
@wojteksrz: Na zadupiach, wsiach lub kilkudziesięciotysięcznych mieścinach z pewnością stanieją. W centrach dużych miast będą leciały jak #!$%@? w górę do poziomów zapewne 15-20 tys. zł/m2 (w perspektywie kilkunastu lat), a na obrzeżach dużych miast pewnie 10-15 tys. zł/m2. Co najwyżej zatrzyma się na jakiś czas obecnie trwający szalony wzrost cen (nawet kilkaset złotych za m2 miesiąc do miesiąca).
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wojtas_mks: wlasnie w duzych miastach jest banka, nie malych. Dlaczego? W ostatnich latach 50% popytu to popyt inwestycyjny. Od kiedy popyt urosl? Od 2016, wraz z momentem, gdy zaczeli naplywac Ukraincy. A naplynal ich 1 mln (czesc wyjechala, czesc zostanie). Nie mniej na pewno nowi juz nie naplyna tak masowo.

Pamietaj, ze studenciakow rok w rok jest coraz mniej. Kilka branz lezy i bedzie lezec dlugo - nawet handel w galeriach