Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy przeglądałem sobie neta na PC nagle wszystko się zacięło i jako, że komputer na nic nie reagował to go w końcu zresetowałem.
Po resecie niestety wisiał z 5 minut na logu Gigabyte, więc zresetowałem raz jeszcze, teraz na logu wisiał już tylko minutę, po czym stwierdził, że nie widzi żadnego boota.
Otworzyłem obudowę, wyjąłem dysk, włożyłem do kieszeni usb, którą następnie wpiąłem w lapka i tam dysk normalnie widać, mogę wejść w każdy folder, wszystko skopiować itp. itd.
Zaraz poszukam czy mam jakiś zapasowy kabel SATA, ale chciałem w międzyczasie jakoś potestowac czy z dyskiem wszystko w porządku, ale nie wiem czym i czy ma to w ogóle sens pod USB, czy może rozkręcać lapka i podmieniać dyski żeby sprawdzić czy ruszy?

#pcmasterrace #komputery #hardware #ssd
  • 43
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Curus_Bachleda: zmieniłem z drugim SSD i wynik ten sam, dalej nie widzi boota. Z ciekawości odpaliłem instalację windowsa, i tam już dysk normalnie widnieje na liście.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Curus_Bachleda: Mam na płycie instalkę więc już nawet próbowałem naprawy, ale nic to nie dało. No nic, najwyżej zrobię format, tyle dobrze, że system ma ledwo 3 dni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Curus_Bachleda: to co ważne już na lapka skopiowałem także żadna strata jak coś, ale i tak spróbuję tak żeby nie stracić wszystkiego.
Dzięki za pomoc. :) Pewnie sie odezwę jak już go HD Tunem ogarnę.