Wpis z mikrobloga

Niezwykłe spotkanie po 30 latach - pilot myśliwca odnalazł swój samolot! Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/5478055/niezwykle-spotkanie-po-30-latach-pilot-mysliwca-odnalazl-swoj-samolot/

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii lub zaplusuj ten komentarz, bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

#samoloty #lotnictwo #ciekawostki #historia #gruparatowaniapoziomu #piloci #wojsko #wojskopolskie #mig21 #malbork #challenge
Pobierz
źródło: comment_1588227848VRlkyCqBQxUxLV4AwvtW64.jpg
  • 35
@Zwiadowca_Historii:
No właśnie. Czyli minimum 15 lat służby z największymi dodatkami i przywilejami w służbach mundurowych + wysoka emerytura za latanie dla przyjemności. Kosztowna zabawa. Przypominam, że w tym kraju wojsko służy do piątku do godziny 13.30. Po tej godzinie w jednostkach pozostaje szczątkowa obsada. Na mobilizację wojsko ma 3 dni. Tak 3 dni... W tym czasie Rosjanie będą już na Odrze. Dla porównania policja, straż graniczna, straż pożarna to służby
@Forex2015: czy 3h, czy dowiedzieliby się o tych ruskich nawet siedząc w pełnym składzie w koszarach to mogliby równie dobrze wywieszać białą flagę. Ma 3 dni na mobilizację, bo bez sensu trzymać ich w ciągłej gotowości - od tego jest wywiad żeby wcześniej wiedzieć że coś będzie się szykowało. Jak on zawiedzie do tego stopnia, to i tak żadne działanie nie ma większego sensu.
@Zwiadowca_Historii wzruszają mnie takie historie. Od razu cieplej na sercu się robi. Gdyby uciekł mi mój samolot to też bym jeździł po schroniskach i szukał go ile sił bym miał. po zdjęciu widać, że wiele lat samolot był sam, pewnie przerażony i wygłodniały :( na szczęście wszystko dobrze się skończyło i są już razem :)