Wpis z mikrobloga

Ale z was łby XDDD

Przecież nie powinno sie porównywać 1kg pomidorów do 1kg wołowiny pod względem kalorii bo to nie są swoje zamienniki.

Warto byłoby przedstawić porównanie różnego rodzaju mies do roślin strączkowych.
@Perkotka: Liczby za przeproszeniem z d*py:
-200 litrów na 1kg pomidorów? Z jednego krzaka możesz mieć więcej niż 1kg, podlewaj go po 2 litry wody dziennie to nie będziesz miał w ogóle pomidorów...
-15 tys wody na 1kg mięsa wołowiny? Krowa waży grubo ponad pół tony, a więc cała krowa wypijałaby ponad 7.5 MILIONA litrów wody to są dwa baseny olimpijskie.
na kilogram jaj, elo


@AlvarezCasarez: Zgoda, moja idiotyczna pomyłka. Ale to dalej się nie spina i to skrajnie.

1. W kilogramie jest ok. 17 jaj.
2. Zwykła kura biorąc pod uwagę zimę i ewentualną chłodną jesień/wiosnę, plus wszelkie możliwe niekorzystne warunki, znosi jakieś 150 jaj rocznie.
3. Wychodzi po zaokrągleniu jakieś 9 kg jaj rocznie.
4. Załóżmy pesymistycznie że trzymamy kurę 3 lata, dłużej się nie opłaca. Z tego kura jest
@R3velation: @PawelLegowski: https://www.wykop.pl/wpis/49101159/#comment-173667481

jedna kura musi wypić 72000 litrów, co daje średnio 24000 litrów rocznie. Przecież to absurd nawet żaden człowiek nie wypija tyle rocznie

@southlander: nie znam się na produkcji jaj, ale z biologii wiem, że kury też jedzą :) Jedzą głównie pasze, a te do produkcji wymagają znacznych ilości wody. No i mały ułamek to mycie jajek(chyba w usa się tak robi), sprzątanie klatek itp
@Malthan: ty wiesz swoje, ja wiem swoje.

Fistulizacja jest wykonywana, żeby zapobiec nadmiernemu wydzielaniu przez bydło metanu, wprowadza się różne mieszanki do jednej z przegród żołądka - do żwacza. Badacze umieszczają tam regularnie próbki eksperymentalnych karm i kontrolują proces trawienny. Celem tych eksperymentów jest zwiększenie wydajności mlecznych krów oraz ograniczenie produkcji metanu w ich przewodach pokarmowych.

Co jest wg. ciebie fake newsem w tym co napisałem wcześniej?
@Perkotka: Produkcja wołowiny w Polsce to około milion ton rocznie. Milion ton rocznie daje nam 15,5 Miliarda metrów sześciennych wody. Powierzchnia Polski to około 312,5 Miliarda metrów kwadratowych. Czyli cała produkcja wołowiny odpowiada za 5 cm opadów rocznie. Ale idąc dalej, czy jakby #!$%@?ć wszystkie krowy w Polsce, to Polska magicznie pokryje się pięciocentymetrową warstwą wody? Nie, bo to wsiąknie w ziemię, spłynie wodami gruntowymi do morza i #!$%@? z tego
@Perkotka: nie wrzucaj takich fake newsów z nierzetelnymi danymi.
15000 litrów mleka to - za kilogram mięsa krowy mlecznej czyli takiej co przez całe życie dawała mleko.
Realna wartość litrów wody na kg wołowiny to 3-4 tys litrów.
nie znam się na produkcji jaj, ale z biologii wiem, że kury też jedzą :) Jedzą głównie pasze, a te do produkcji wymagają znacznych ilości wody. No i mały ułamek to mycie jajek(chyba w usa się tak robi), sprzątanie klatek itp


@AlvarezCasarez: Na dużej produkcji przemysłowej też się nie znam, ale w skali mikro, w zwykłym gospodarstwie gdzie ktoś ma kilkanaście-kilkadziesiąt kur, już trochę widziałem. Do produkcji zwykłej pszenicy czy ziemniaków
@AlvarezCasarez: ale z tego dokumentu nadal wynikają jakieś debilne wartości, aż strach że coś takiego jak Unesco to publikuje. To nawet nie leżało koło zdrowego rozsądku.

The average water footprint for cereal crops is 1644 m3/ton


1644 m3/tonę czyli 1644 litrów na kilogram zboża. Przeciętne zbiory to ok. 5 ton z hektara, czyli jak podzielimy na ilość metrów2 (10000) to wyjdzie, że zbiór jest 0,5 kg z m2. Tym samym 1m2