Wpis z mikrobloga

@zaorany To się nazywa fistulizacja.

"Dlaczego się robi takie otwory?  Głównymi aspektami takich zabiegów tworzenia dziór są potrzeby naukowe. Najwięcej takich otworów można spotkać w hodowlach uniwersyteckich np. w Stanach Zjednoczonych. Pozwala to na wgląd do żołądka i analizowanie procesu trawienia jak i przeprowadzania eksperymentów. Fistulizacja jest idealna dla studentów, ponieważ stanowi doskonały materiał aby zagłębić się w tajniki zwierzęcego organizmu. Takie połączenie nauki anatomii i fizjologii jest bardzo pozytywnym wpływem na
@Perkotka: wrzucam tez tutaj, bo widze, ze wpis jest juz nawet na głównej :D

zrobiłem przeróbkę grafiki, tak by nie pokazywała litrów wody potrzebnych do produkcji 1kg żywności a litry wody potrzebne do produkcji 100kcal danej żywności.

nie mam nic do wegetarian, ale przekaz płynący z tamtej grafiki wydaje się być bardzo tendencyjny. tutaj nie dość, że wnioski nie są już tak jednoznaczne, to na dodatek rozstrzał pomiędzy pierwszą a ostatnią
KRS - @Perkotka: wrzucam tez tutaj, bo widze, ze wpis jest juz nawet na głównej :D 
...

źródło: comment_1588258953jQ6eZSliXaTk6IyBVljEic.jpg

Pobierz
@Perkotka: ale smiesznje sie czyta komentarze. Najbardziej czarno biale interpretacje ze propaganda wege. Ja np jako miesozerca z natury wyciaga z tego taki wniosek ze lepiej jesc jeszcze wiecej drobiu, ktory i tak wole bo zdrowszy, a mniej wolowiny i wieprzowiny, ktorych (zwlaszcza tej ostatniej) jem malo,

A inna rzecz to swoja droga swiat zachodu szkodzi srodowisku najbardziej, bo Muzulmanie i Zydzi wieprzowiny nie jedza, Hindusi nie jedza wołowiny, w sporej
to jak już oramy opkę za szerzenie gówno informacji, to jeszcze dodam od siebie że na tej infografice woda jest przedstawiona w nieproporcjonalny sposób, co w przypadku infografiki która z założenia ma w graficzny sposób przedstawiać dane, podchodzi pod manipulację. Faktycznie #ciekawostka xD
@Perkotka:
A wiesz Ty chociaż jak wygląda tworzenie takich statystyk? Z czego bierze się to "zużycie wody"? Co można by zrobić, gdyby tych jajek lub pomidorów nie wyhodować? Czy dałoby się wziąć tę wodę i coś z nią zrobić?

Zakładam, że na żadne z tych pytań nie potrafiłabyś odpowiedzieć. A średnio mądre grafiki potrafisz jednak wklejać. Ot, ciekawe.
jak wy kurde szukacie zaczepki na siłę. Ale was dupa piecze xd nie, nie jestem wege i nigdy przed chwilę nawet nie byłam. Ale wnioski warto wyciągnąć samemu


@Perkotka: wnioski to są takie, że dowolną inforgrafikę można zmanipulować pod daną tezę. Juz ktoś wyżej pisał o kaloriach...
Ciekawe ile wody potrzeba do wyhodowania jednego człowieka? Pewnie się nie opłaca, lepiej pomidorki posadzić.


@Luciferrrro: niby co chcesz tym udowodnić? Że nie powinniśmy się mnożyć? Jestem jak najbardziej za. I w Europie już się bardzo dobrze dzieje- mamy ujemny przyrost. To samo przydałoby się w innych częściach swiata. Dobrze, że Chiny swego czasu miały program 1 dziecka.