Wpis z mikrobloga

Kolejne blokowanie z dzisiaj. Prolajfer z furgonetki "stop pedofilii" dostał mandat za złamanie art. 156 ustawy o ochronie środowiska (zakaz używania urządzeń nagłaśniających w miejscu publicznym). Kierowca nie przyjął mandatu i poprosił o skierowanie sprawy do sądu.
Furgonetkę Kai Godek i fundacji pro - prawo do życia tym razem zablokowała starsza pani, policjanci stwierdzili że było to ujęcie obywatelskie w związku z wykroczeniem!
Brawo za odważną decyzję dla starszej pani.
https://www.wykop.pl/link/5476869/warszawa-kolejne-zatrzymanie-samochodu-propagandowego-fundacji-kai-godek/

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #policja #warszawa #4konserwy #lgbt #homoseksualizm
saakaszi - Kolejne blokowanie z dzisiaj. Prolajfer z furgonetki "stop pedofilii" dost...

źródło: comment_1588168035UK2MJrROZPe5Luc4XMgNzs.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Z jednej strony szkaluje tych od ciężarówki, z drugiej policjant nieznający prawa. Przecież zatrzymania obywatelskiego można dokonać tylko w przypadku bycia świadkiem przestępstwa, nie wykroczenia. Inaczej jakbyś się spieszył do pracy i przeszedł przez ulicę na czerwonym świetle, ktoś mógłby Cię zgodnie z prawem zatrzymać do czasu przyjazdu policji na którą zadzwonił XDXDXD
@saakaszi
  • Odpowiedz
@Wierzbak:

Przecież zatrzymania obywatelskiego można dokonać tylko w przypadku bycia świadkiem przestępstwa, nie wykroczenia.

To nie jest prawda. Prawo pozwala na zatrzymanie obywatelskie w przypadku wykroczeń.
  • Odpowiedz
@Wierzbak: Nawet nie wchodzę w to czy zatrzymanie obywatelskie ma zastosowanie w tym przypadku tylko zwracam uwagę, że w przypadku wykroczeń również można je stosować. Dość często powtarzane a nieprawdziwe, chyba nawet sierżant bagieta w jednym ze swoich filmów o tym wspominał.
  • Odpowiedz
@Ptrg

To nie jest prawda. Prawo pozwala na zatrzymanie obywatelskie w przypadku wykroczeń.


Gdzie to jest zapisane? W art. 243 kpk jest mowa tylko o przestępstwie
  • Odpowiedz
Przecież zatrzymania obywatelskiego można dokonać tylko w przypadku bycia świadkiem przestępstwa, nie wykroczenia.


@Wierzbak: Informacja nieprawdziwa. Przepisy te stosuje się również w przypadku wykroczeń.
  • Odpowiedz
@ZbrodniarzWojenny rzeczywiście tak jest. to jest patologia, żeby ktoś mógł mnie zatrzymać za (już wcześniej wymienione) przejście na czerwonym świetle albo np. przeklnięcie w miejscu publicznym xD wg polskiego [gówno]prawa takie zatrzymanie jest dozwolone xDD
  • Odpowiedz
rzeczywiście tak jest. to jest patologia, żeby ktoś mógł mnie zatrzymać za (już wcześniej wymienione) przejście na czerwonym świetle albo np. przeklnięcie w miejscu publicznym xD


@shoananas: niby tak, ale z drugiej strony patologią byłoby gdybym goniąc złodziejka musiał się zastanawiać, czy to towar za 300 czy 400 zł, bo nie wiem czy mogę go złapać ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kajtosz i to jest kolejna patologia prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie musiałbyś się zastanawiać, gdyby złodziejstwo było przestępstwem zawsze, a nie w zależności od widzimisi ustawodawcy xD
  • Odpowiedz