Wpis z mikrobloga

Razem z narzeczonym zastanawiamy się nad zakupem 2-óch szczurków do domu. Jako że nigdy nie miałam takiego zwierzaka w domu chciałabym zadać kilka pytań do osób które je posiadają. Pracujemy razem od 8-16 poniedziałek piątek. Czy nie będzie problemem zostawienia szczurkow w klatce na te 8 h ? Wyczytalam że klatka musi być duża. Ale lepsza taka pionowa czy bardziej pozioma ? Czy rzeczywiście szczura da się udomowić jak kota czy psa ? Czy szczury gryzą kable ? Czy macie sposób na to aby je nie gryzły ? Jakie są wasze wrażenia ? #szczury #zwierzaczki #gryzonie #kochamyzwierzaki #szczur
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@medinka
szczury spokojnie sobie poradzą jak je zostawisz na te 8 godzin, a nawet więcej, one się umieją sobą nawzajem zająć. ważne jest, żebyście je wypuszczali na godzinę czy dwie dziennie, aby się wybiegały. klatka najlepiej wysoka, właściwie im większa tym lepiej. szczura można oswoić w takim stopniu, że będzie reagował na imię, można go nauczyć różnych sztuczek, głaskać, bawić się z nim - one naprawdę mocno się przywiązują do właściciela.
  • Odpowiedz
@medinka: Możesz też mieć szczurów więcej.
4 to już w zasadzie stado samograj.
Same sobie regulują konflikty społeczne.
Moje prawie nigdy kabli nie gryzły. Zawsze tłumaczyłem i karałem/nagradzałem (dokładnie jak z psem) i łapały że tego się nie zjada.
  • Odpowiedz
@medinka: szczurki sa bardzo sympatycznymi zwierzakami. 8 godzin nie stanowi dla nich problemu ale wane zebys je pozniej wypuscila na minimum godzine. Moje szczurki (ktore juz niestety nie zyja) nauczyly sie o ktorej wracam i czekaly pod wyjsciem od klatki. Po wypuszczeniu 20 min szalaly a pozniej przychodzily na kolana zeby ich glaskac. Dlugo moglbym pisac o nich;) jesli chodzi o kable to mi duzo przegryzly ale to jak byly
  • Odpowiedz