Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Redgarexe: jeśli to nie bait to odpowiadam, odpuść sobie. Rynek jest przesycony osobami po bootcampach, które po kilku miesiącach kursu podstaw jakiegoś frameworka chcą zarabiać tyle, ile ktoś z kilkuletnim doświadczeniem (rozumiem że tutaj działa marketing takich szkół). Jeśli faktycznie chcesz w przyszłości programować, to zainwestuj kilka stówek w książki/kursy udemy i ewentualnie resztę tej kasy zachowaj na studia zaoczne z Informatyki lub pokrewnego kierunku. Nie ma dróg na skróty,
  • Odpowiedz
@Veni: Brak perspektyw zawodowych? No i inspirująca sytuacja z życia - chłopak koleżanki ponoć zrobił taki kurs i z miejsca dostał robotę za 7k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy to jest możliwe? Czy w branży duże zapotrzebowanie?
  • Odpowiedz
@kowalzmetina: Naprawdę nie ma żadnych wymagań a umiejętności żadnych. Chciałbym chociaż spróbować. Dziękuję za radę. Kursy udemy. A może coś konkretnego jeszcze przychodzi Ci do głowy co mógłbyś polecić?
  • Odpowiedz
@Redgarexe:

chłopak koleżanki ponoć zrobił taki kurs i z miejsca dostał robotę za 7k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy to jest możliwe?


Czyli dostał, czy wydaje Ci się, że dostał? To
  • Odpowiedz
@Veni: Dostał bo koleżanka często się tym chwali i wierzę jej, ale znam tą historię z drugiej ręki dlatego napisałem "ponoć.

Na osoby, które skończą jeden kurs? Takie zapotrzebowanie nie istnieje.

Wiem do czego zmierzasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) A Ty od czego polecasz zacząć? Jak Ty zaczynałeś? :)
  • Odpowiedz
Wiem do czego zmierzasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Redgarexe: To interesujące, bo nie zmierzam jeszcze do niczego. Po prostu próbuję zrozumieć ludzi, którzy w życiu nie kierują się zainteresowaniami tylko tym co "modne".

A Ty od czego polecasz zacząć? Jak Ty zaczynałeś? :)


Zaczynałem mając 14 lat, programując po kilka godzin dziennie po zajęciach szkolnych i robiąc to nieustannie każdego dnia przez kolejne X lat, gdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Redgarexe: Wszystko zależy w czym chciałbyś się wyspecjalizować. Wybierz technologię jaka Cię interesuje i zobacz jakich wymagań oczekują pracodawcy w określonych ofertach. Na pewno warto na poczatku poznać jakiś język od podstaw, bez korzystania z żadych frameworków. Oprócz Udemy niektórzy polecają też materiały typu CS50 z Harvarda. Wczytuj się, rób zadania ze Spoja lub innych tego typu stron, książek, analizuj jak działa każdy element kodu jaki tworzysz, po jakimś czasie
  • Odpowiedz
@Redgarexe:
Obecnie ciężko powiedzieć - jak wcześniej ktoś pisał jest obecnie dużo osób po kursach i ciężko się załapać do pierwszej pracy. Z doświadczenia powiem, że kończyłem taki kurs i akurat miałem dużo szczęścia i udało mi się szybko załapać pierwszą pracę w Javie i potem już poszło. Z drugiej strony sporo osób, które kończyło ze mną bujało się przez około pół roku i wylądowali lepiej lub gorzej (choć większość
  • Odpowiedz
@Veni:

Zaczynałem mając 14 lat, programując po kilka godzin dziennie po zajęciach szkolnych i robiąc to nieustannie każdego dnia przez kolejne X lat, gdzie X jest liczbą dwucyfrową..`


oooo widzę, że kolega uprawia tzw programistofaszyzm, gdzie jak ktoś nie programuje przez DWUCYFROWĄ LICZBĘ lat to nie ma szans na pracę. Doceniamy tylko PRAWDZIWYCH programistów nie? Tych zaczęli w wieku właśnie jak Ty 14 lat czy tam 12 lat? Z prawdziwej
  • Odpowiedz
@KolecKuktasa:
Oj pozwolę sobie odpisać.

oooo widzę, że kolega uprawia tzw programistofaszyzm, gdzie jak ktoś nie programuje przez DWUCYFROWĄ LICZBĘ lat to nie ma szans na pracę. Doceniamy tylko PRAWDZIWYCH programistów nie? Tych zaczęli w wieku właśnie jak Ty 14 lat czy tam 12 lat? Z prawdziwej pasji?


Po pierwsze... nigdzie nie napisałem ile lat się trzeba uczyć, żeby dostać pracę. Nigdzie też nie napisałem kim jest ów "prawdziwy" programista. Zwrotu "dwucyfrowa" użyłem nie ze względu na jakieś absurdalne podkreślenie czegokolwiek jak próbujesz mi to włożyć w słowa, tylko dlatego, że nie chciało mi się tego liczyć co do roku, a na pytanie odpowiedziałem zgodnie ze stanem faktycznym. W żadnym momencie się niczym nie chwaliłem ani nad nikim nie wywyższałem. Natomiast jeśli chodzi o pasję to tak, uważam że bez względu na to jaki chce się wykonywać zawód to warto się tym interesować. W takiej sytuacji człowiek zachowuje zdrowszą psychikę niż w momencie gdy jedyną motywacją są pieniądze, a
  • Odpowiedz