Wpis z mikrobloga

Kiedy robisz coś pierwszy raz vs kiedy trochę bardziej zgłębisz temat i szukasz więcej informacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie to gdyby nie ten tag i forum to pewnie tegoroczne wyglądałyby tak samo jak ze zdjęcia wyżej. W tym roku doświetlane, lepiej nawożone, troszkę wcześniej wysiane i chyba nie przelewane. Dzięki Miraski!

#papryczki #chili #chilihead #ogrodnictwo #uprawapapryczek #uprawa #rosliny #hobby
Pobierz Borgon - Kiedy robisz coś pierwszy raz vs kiedy trochę bardziej zgłębisz temat i szuk...
źródło: comment_1587970379CXGBYQQ73i1N4DsXEOqk1s.jpg
  • 21
@johny-kalesonny: w zeszłym nie uprawiałem, ale 4 lata temu z tych większych krzaczków po lewej i na środku (Cyklon) zebrałem może 10-12 papryczek łącznie, z tej po prawej, małej roślinki (Red Savina) z 4-5 z tego co pamiętam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Borgon: gurwa muszę przestać obserwować tagi bo depresji dostanę przyrównując swoje krzaczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do mnie to w zeszłym roku wysiewałem na początku kwietnia, więc w tym roku na luzie stwierdziłem że połowa lutego będzie ok. Ale teraz widzę, że bez doświetlania to spokojnie mogłem startować już po Sylwestrze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kibellos: ja w tym roku startowałem 23.01, pierwsze 2 tygodnie na wacie, coś długo kiełkowały ale po 2 tygodniach miałem ponad 30 takich malutkich paprików (foto z 10.02) ( ͡° ͜ʖ ͡°) później miały ciężkie 2 tygodnie bo brakowało światła i zaczęły się wyciągać ale od 1.03 były pod lampą. Obecnie wszystkie na parapecie a w tym tygodniu część pójdzie pod nową lampę 24k lumenów (
Pobierz Borgon - @kibellos: ja w tym roku startowałem 23.01, pierwsze 2 tygodnie na wacie, co...
źródło: comment_1587972099YGMZ44yPEaxXXP1ZFmBLd1.jpg
@Niebadzlosiem: szklarnia to od połowy maja na pewno dobry pomysł. Jeśli chodzi o nawozy to taką podstawą podstawy jest naturalny biohumus. Mi dobrze spisuje się Biohumus Super Forte firmy Agrecol bo ma dodatek nawozów mineralnych w niewielkim stężeniu ale roślinom wyraźnie to się podoba. Poza tym na tagu polecają serie nawozów KRISTALON firmy Yara. Zielony na okres wzrostu, czerwony i pomarańczowy na kwitnienie i zawiązywanie owoców.