Wpis z mikrobloga

Jestem mieszkancem wojewodztwa dolnoslaskiego, ktore nalezy do pewnej "elity" wojewodztw w Polsce, ktore granicza z obcym panstwem, i co najwazniejsze - NIE TYLKO Z JEDNYM ! (graniczymy z Niemcami i Czechami)

Tak sie sklada, ze wojewodztwa wschodniej Polski sa dokladnie w tej "elicie":

- wojewodztwo podkarpackie - granica z Ukraina i Slowacja #podkarpacie
- wojewodztwo lubelskie - granica z Ukraina i Bialorus #lubelskie
- wojewodztwo podlaskie - granica z Bialorus i Litwa #podlasie

Jak juz wspomnialem, my, dolnoslazacy mamy swoje doswiadczenia z zachodu Polski - od dziecka jezdzilem z rodzicami na narty do Czech, we Wroclawiu poznalem swoja partnerke, ktora pochodzi z Bogatynii, wiec bedac w jej miejscowosci, na rowerze w ciagu 2h mozna pojechac na p--o do Czech i potem do Niemiec i wrocic na kolacje do domu. Oczywiscie mamy tu latwiej, bo Czechy i Niemcy sa w Schengen, wiec granic fizycznie nie ma.

Pytanie jednak do moich kolegow we wschodniej Polsce:

Jak wygladaja wasze doswiadczenia z przekraczaniem granicy? Zakladam, ze "najgorzej" jest w wojewodztwie lubelskim, bo to 2 zewnetrzne granice UE. Pewnie nie jest latwo dostac sie na Bialorus i Ukraine... To jakie sa wasze doswiadczenia/? Wyjezdzaliscie od dziecka czy raczej temat wycieczek na wschod nie jest zbyt popularny? #chelm #bialapodlaska #lublin #zamosc

Czy mieszkancy wojewodztwa podlaskiego jada w jakims celu na Litwe? Dla mnie to wrecz surrealistyczne (geograficznie), ze mozecie wsiasc sobie w auto i chwile pozniej byc w krajach baltyckich... #suwalki #augustow #lomza #bialystok

I ostatnie pytanie do mieszkancow Podkarpacia - czy popularne sa wypady na Slowacje? Co ciekawsze, macie tez najblizej z Polski na Wegry! O ile wiem do miejscowosci przygranicznej Sátoraljaújhely z Krosna jest tylko 170km! A do slowackich Koszyc (drugie najwieksze miasto) tylko 140km! #krosno #rzeszow #debica no i #przemysl - na rowerze na Ukraine.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #polska #geografia #podroze
J.....s - Jestem mieszkancem wojewodztwa dolnoslaskiego, ktore nalezy do pewnej "elit...

źródło: comment_15878945842jTdGBhBSZqvenHx6rq9fb.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jud-Suss: jako mieszkaniec województwa dolnośląskiego mam pytanie do Was ?
czy jadać na wschód i mijając Katowice / linie Wisły macie też uczucie że tam ta Polska jest jakaś inna ?
  • Odpowiedz
@Jud-Suss sam nie jeździłem na Ukrainę (25km do granicy) ale koledzy z ojcami jeździli na grube przemyty fajek pod koniec lat 90 xD. Jak chce się towary zwykle (a-----l czekolada, jedzenie) to na handel przyjeżdżają całe autobusy Ukraińców. Do tej pory byłem na Ukrainie tylko we Lwowie kilka razy na weekend, znajomi też tak jeżdżą, albo w ogóle. Ogólnie to kolejki na granicy to koło do 2 godzin w stronę Ukrainy
  • Odpowiedz
@Hav0c: I jak Slowacja? Czy tam jest teraz drozej niz w PL (euro)? Jak sami ludzie? Czy Slowacy przyjezdzaja do Polski na Podkarpacie w celach turystycznych (lub chociaz na zakupy)?
  • Odpowiedz
@Jud-Suss Ukraińców akurat wielu znam bo pracowałem z nimi(ci akurat byli spoko, jeden pochodzi z Ługańska, opowiadał jak było gdy zaczęła się wojna), poznałem kilku na studiach ( połowa z nich nie potrafiła mówić po polsku), z jednym chodziłem 4 lata do klasy w technikum i na prawdę spoko gość, i miałem jakiś czas dziewczynę Ukrainke ( ͡º ͜ʖ͡º) Ogólnie przekroj osób jest tak jak i
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: nie wiem jak aktualnie ale 5-10 lat temu Słowacy bez przerwy robili zakupy w PL. Krosno jest na nich bardzo mocno nastawione (m.in. Sporo reklam po słowacku). Dla nas wyjazdy na Słowację w celach zakupowych nie mają sensu. Przed wejściem do Unii warto było jeździć po a-----l i słodycze. Zresztą w tamtych czasach na barwinku to nawet nie nabijano pieczątek do paszportu za każdym przejściem bo mijało się to
  • Odpowiedz
@Jud-Suss Lublin-Lwów 9h drogi w tym jakieś 4-5 na granicy, a to i tak szybko zdażają się postoje po 12 :D więc nie nie opłaca się chyba, że na urlop dłuższy
  • Odpowiedz
Jestem mieszkancem wojewodztwa dolnoslaskiego, ktore nalezy do pewnej "elity" wojewodztw w Polsce, ktore granicza z obcym panstwem, i co najwazniejsze - NIE TYLKO Z JEDNYM ! (graniczymy z Niemcami i Czechami)


@Jud-Suss: Źle liczysz. Prawdziwą elitą jest województwo podlaskie, które graniczy z Białorusią, Litwą i przez czwórstyk z Rosją, więc schowaj się z tym swoim dolnośląskim i nie podskakuj.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Białystok Here. Jak nad Bałtyk to tylko do litewskiej Palangi/Kłajpedy. Czas dojazdu podobny, mniej polskich januszy. Za to dużo ruskich Sasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sepp1991: tak przed wszystkim ludzie dbają o swoje posesję byłem na dolnym Śląsku i w okolicach Jeleniej góry myślałem że mi oczy wypali. Niby blisko Niemiec a wyglądało jak Ukraina
  • Odpowiedz