Wpis z mikrobloga

@S_____: masz większy kurnik, ja myśle o przenośnym raczej na kilka kur, ogrodzony jeszcze siatką, wejście ma być wewnętrz.. aby nie wstawać specjalnie rano

ps. nie wiesz czy mozna kupić kury dorosłe a nie pisklaki? pytam z ciekawości

ale coś w tym jest kiedyś gość sprawdzał mi dach w domu dość wysoko i mówił że kuna tam łaziła bo jakieś ślady są..
@nutka-instrumentalnews: Można kupić dorosłe kury, masz do wyboru 16-18 tygodniowe, będą się nieść za około miesiąc. Wynioski, niosą się od razu, ale muszą dojść do siebie po intensywnym eksploatowaniu w fermie nieśnej, ja osobiście nie polecam bo mają długie i nieprzewidywalne przerwy w niesieniu. Szukaj na targach w mniejszych miejscowościach lub od hodowców z okolicy.
@nutka-instrumentalnews: Kury zawsze mają sens, mam 15 szt i mam jajców dla siebie, sąsiada, teściowej, a czasami nawet sprzedaję. Kury są po około 18zł za szt, dla 15 szt kupuję worek pszenicy raz na 3 miesiące, bo dostają też resztki obiadowe. Zawsze powtarzam: masz psa, kupujesz mu żarcie i jedyne co, to nasra na trawnik, a kura za żarcie to przynajmniej jajko zniesie.
@nutka-instrumentalnews: Kuna nie przegryzie siatki, nawet takiej cienkiej hexagonalnej do wolier, nie robi podkopów, nie przegryza desek. Kuna czeka aż nie zamkniesz kurnika na noc, wchodzi jak morawiecki po podatki i robi czystkę, jednej nocy zabija wszystko. Kuny nie siedzą na polach, siedzą w opuszczonych budynkach.