Wpis z mikrobloga

IPhone 6s kupiony pod koniec 2015 dostał dziś najnowsza aktualizację do13.4.1, tym samym producent wciąż wspiera produkt, który ma 4.5 roku. Wparcie pewnie skończy się z iOS 14, czyli po 5 latach od premiery. Wciąż działa bardzo dobrze, a żona nie myśli o zmianie.

Czy ktoś ma androida z tych lat? Macie tam aktualizacje? Ktoś ma w ogóle dobrze działającego Androida z 2015?

Tylko proszę bez wojenek. Ja nikogo nie zamierzam przekonywać do Iphone, ani zniechęcać do innych telefonów. Każdy ma swojego faworyta i niech tak zostanie.

Zapraszam do dyskusji.

#ios #iphone #apple #android #samsung #telefony
  • 244
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piszę ten komentarz z Samsunga a5 2016 chociaż premierę miał jeszcze w 2015 roku. Telefon średnio półkowy. Startował z androidem 5 a skończył na 7 i jeszcze przez rok od jego premiery były aktualizacje bezpieczeństwa. Od samego początku staram się go nie zasyfiac czym popadnie i co parę dnio czyszczę. Tak mniej wiecej od roku spowolnił na tyle że poważnie zastanawiam się nad zmianą na coś nowego. Generalnie gdybym miał używać jej
  • Odpowiedz
@kryptomanix: jailbreak? No ale przecież iPhone jest gotowy do użycia po wyjęciu z kartonu, po co go odblokowywać, skoro jest idealny? ;)

@global: jestem po 30, zmianę softu, wgranie twrp, odblokowanie, aktualizacje, traktuje jako zabawę/ciekawostkę. Więc pudło ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@nicnieslyszalam chociażby do wywalenie reklam ze wszystkich możliwych źródeł, od YouTube aż po reklamy w grach czy apkach. Jest wiele aplikacji które się przydają a nie są zgodne z polityką Appla czy google.
  • Odpowiedz
  • 0
@nicnieslyszalam a reklamy w filmikach na YT? W playerze? Ipli? To że ty nie masz to nie znaczy że nikt nie ma.
Zadałem ci proste pytanie a ty odwracasz kota ogonem, da się legalnie czy nie da się instalować aplikacji niezatwierdzonych przez appla?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nicnieslyszalam: na pewno masz reklamy na YouTube. Usunięcie ich na Androidzie to kwestia 5 minut. (Nie trzeba się bawić w super modyfikacje czy rotowanie).

Nawet jeśli nie oglądasz filmików z YT na telefonie nigdy to możesz puszczać muzykę w tle z wyłączonym ekranem. (Na YT zdarzają się utwory co nie ma na Spotify)

@BaRi dobrze prawi pod kątem blokady reklam.
  • Odpowiedz
@BaRi: Nie widzę żadnego powodu, żeby instalować cokolwiek (i niby skąd) spoza sklepu, bo w nim mam wszystko. Nigdy nie sprawdzałam czy się da, bo nie mam pojęcia o czym mówisz.
Co ma ipla czy player do telefonu? Po co ktoś miałby coś oglądać na kilku calach?
Skoro takich programów jest masa to wymień chociaż 10 dla przykładu. Tak to nie wiem do czego się odnieść.
  • Odpowiedz
@ostatniwrankingu: Mialem galaxy S8 przez chyba 4 lata. Aktualizacje zabezpieczeń były do samego końca zanim wyświetlacz zrobił bajlando. Android utknał jednak na wersji 9 i samsung nie chciał opracować wyższej. To chyba chodzi o statystyczną grupę odbiorczą. Liczą ile mogło pozostac uzytkowników tego modelu i decydują czy zabijają wsparcie czy nie. Z kolei moja dziewczyna uzywała 4s i po 2ch latach telefon był dętką więc bardzo dużo zależy od użytkownika.
  • Odpowiedz
  • 0
@nicnieslyszalam do niczego nie masz się odnosić pytałem czy się da. Z racji tego że nie wiesz, to powiem ci że legalnie się nie da. Apple blokuje co możesz sobie instalowac na swoim własnym telefonie. I nie mów mi że nikt tego nie potrzebuje bo gdyby tak było to scena jailbreakowa nie byłaby tak prężenie rozwinięta. Sam mam iPhona i widzę że nie wszystko jest idealnie, na w wielu miejscach jest
  • Odpowiedz
@BaRi: Nie miałam takiej potrzeby. Playera mam na tv i laptopie, nie ma reklam. Streamuje sobie rzeczy z iphona na projektor - reklam brak. Chyba, ze mówisz o kradzieży po prostu? Bo konta programów po ich legalnym kupieniu reklam nie posiadają. A na kradzież zapotrzebowanie jest oczywiście zawsze. Nadal się nie dowiedziałam niczego konkretnego. Nie znam nikogo posiadającego jailbreak iphona, nie słyszałam tez od nikogo o takich potrzebach, a jednak
  • Odpowiedz