Wpis z mikrobloga

IPhone 6s kupiony pod koniec 2015 dostał dziś najnowsza aktualizację do13.4.1, tym samym producent wciąż wspiera produkt, który ma 4.5 roku. Wparcie pewnie skończy się z iOS 14, czyli po 5 latach od premiery. Wciąż działa bardzo dobrze, a żona nie myśli o zmianie.

Czy ktoś ma androida z tych lat? Macie tam aktualizacje? Ktoś ma w ogóle dobrze działającego Androida z 2015?

Tylko proszę bez wojenek. Ja nikogo nie zamierzam przekonywać do Iphone, ani zniechęcać do innych telefonów. Każdy ma swojego faworyta i niech tak zostanie.

Zapraszam do dyskusji.

#ios #iphone #apple #android #samsung #telefony
  • 244
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ostatniwrankingu: nie rozumiem fetyszu aktualizacji, miałem kilka tel. i te nowe ikonki, czy inne duperele których brakuje w starym systemie jestem wstanie przeżyć, dodatkowo np. w nowych andkach wyłączyli nagrywanie rozmów więc po ch.. mi to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GoroncoMi: Moja mama nie zna się na telefonach i z każdą pierdołą dzwoni do mnie. Całymi miesiącami narzekała na swój telefon, więc znam takie szczegóły. Nie inaczej jest w przypadku mojej teściowej, która aktualnie mieszka ze mną i różową - jest to już starsza kobieta i nie ma tygodnia żeby nie przyszła do mnie z pytaniem o jakieś „podejrzane” powiadomienia typu „czy utworzyć kopię zapasową danych” albo „nowy folder na
  • Odpowiedz
@Portowiec: więcej xD wstaw, będzie bardziej merytoryczna wypowiedź po takim zabiegu.

Napisałem o dodatkowej możliwości modowania.
LineageOs to 'czysty android', ale OxygenOs którego posiada właśnie przytoczony OnePlus to także prosta nakładka, nie ingerującą mocno w androida, nie widzę powodu by zmieniać w tym przypadku systemu, napisałem tylko, że istnieje taka możliwość.

Jednakże, nie będę wdawał się w dyskusję, bo wyznawcy ajfona tacy jak ty, to ameby, które twierdzą że "ikony
  • Odpowiedz
@ostatniwrankingu: daj mi do iphone jedna funkcje i kupuje - długa historia kontaktów. Ktoś do mnie dzwoni - mogę wejść i zobaczyć kiedy do mnie dzwonił, ile rozmawialiśmy itp itd - i nie jest to historia z tygodnia tylko np z roku.

Na androida bez problemu - na iphone chyba sie nie da.

Pytanie po co? Jestem handlowcem i to dla mnie mega przydatna funkcja .
  • Odpowiedz
@ostatniwrankingu: W 2016 kupiłem sobie LG G5. Po dwóch latach kupiłem sobie iPhone 8, a starego LG dałem żonie. Działa do dzisiaj bez żadnych problemów, zawiechów, itp. Jedyny mankament do bateria. Niby idzie ją wymienić w tym modelu ale nowa bateria kosztuje prawie tyle co nowy telefon G5.
  • Odpowiedz
@ostatniwrankingu: Apple najdłużej wspiera swoje telefony aktualizacjami, dlatego IPhone to świetny telefon "second hand". Niestety nawet po 2 latach od premiery wciąż są to telefony drogie. Na moim przykładzie: 2 letni iPhone X wymieniłem na miesięczny s10e, i jeszcze wyszedłem na plus 100zl.
Są dwie kategorie osób kupujących nowe iPhony: tacy co kupują je dla prestiżu oraz tacy co uważają, że iPhone działa płynniej i się nie zacina (a ostatni
  • Odpowiedz
Czy ktoś ma androida z tych lat? Macie tam aktualizacje? Ktoś ma w ogóle dobrze działającego Androida z 2015?


@ostatniwrankingu: Miałem androida pięcioletniego i dostał aktualizację w ostatnim roku użytkowania jeszcze zanim go wymieniłem. Był to samsung galaxy s5 neo, a wymieniałem bodajże w 2018.
  • Odpowiedz
@ostatniwrankingu: dopiero co zmieniałem telefon, przesiadka z Samsunga Note II (końcówka 2012) na Samsunga Note 10 Plus. więc jak najbardziej ktoś ma. Nie wiem o czym ma świadczyć mój przypadek no ale jest chyba analogiczną sytuacją do twojego posta. PS Note II jest praktycznie całkowicie rozbieralny jak laptop i wiele części można do niego dostać dosłownie za parę zł.
  • Odpowiedz