Wpis z mikrobloga

#studia #inzynieria #antyplagiat #plagiat #pracainzynierska

Siemanko wszystkim, właśnie piszę swoją prace inżynierską i trochę obawiam się antyplagiatu.
Ktoś ma z nim jakieś doświadczenia? Jaką taktykę najlepiej obrać? Słyszałam, że nie wykrywa tłumaczonych treści np z języka angielskiego itd...

Podobno od stycznia 2019 wszedł jakiś lepszy system antyplagiatowy. Ktoś ma jakieś rady jak pisać aby nie wyszedł plagiat?
Mam do napisania jeden rozdział gdzie opisuje wykorzystywane technologie i niestety nic nowego nie napisze i nie wymyślę.
  • 8
  • Odpowiedz
@doboxo2 Jak piszesz samemu większość to nie wykrywa. Z tego co kojarzę to wykrywa cytaty, ale jak tlumaczysz z angielskiego to powinno być ok. Broniłem się rok temu i nie było problemów z antyplagiatem.
  • Odpowiedz
  • 1
@Maniek145 Ja chętnie przyjmę jakąś radę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Najbardziej interesuje mnie to czy ten nowy plagiat tlumaczy prace z polskiego na angielski i szuka zdan po angielsku w internecie ?
  • Odpowiedz
@Jamroo
Z tego co wiem to tłumaczy, i całkiem zgrabnie to wykrywa. Mój ziomek był tak głupi, że zaczął tłumaczyć parę fragmentów pracy znalezionej w internecie, a do tego doszło jeszcze zżynanie z jednej książki. No i #!$%@?ło mu ponad 60%.
Osobiście miałem 10% plagiatu - promotor powiedział, że o dziwo wykryło mi strony tytułowe, wstęp, spis treści, wnioski, zakończenie, streszczenia, bibliografię, aneks i 2 fragmenty, których nie przepisywałem z książki, tylko
  • Odpowiedz
@Jamroo a co do parafrazy, bo zapomniałem dodać, to przy tłumaczeniu z innego języka na polski występuje takie coś jak algorytm semantyczny. Chodzi o to, że jak zaczniesz zdanie od dupy strony lub będziesz szedł naokoło (np. W książce pisze: "Charakterystyka danego zjawiska opiera się przede wszystkim na tym, że blablabla" - "Na wyżej wymienione zjawisko wpływ mają w szczególności blablabla. Ponadto, wpływu na to zjawisko nie mają takie czynności jak blablabla")
  • Odpowiedz
  • 2
@Maniek145
W końcu ktoś opisał elegancko ten nowy antyplagiat, Dzięki Wielkie Mirku!

Przez tego koronawirusa wprowadzili ten nowy antyplagiat i moze byc dupa z tym wszystkim ¯_(ツ)_/¯
W takim razie bede mial ok.65% pracy do poprawy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie mialem wenny to łapałem zagraniczne artykuły

Orientujesz sie jak wyglada sytuacja delikwenta co ma ponad 60% plagiatu xd ?
Promotor odsyla do poprawy, czy jakies wieksze problemy
  • Odpowiedz
@Jamroo odsyła, nie ma z tym problemu i odsyłają do poprawki. Mozna przejść badanie antyplagiatowe tylko 2 razy (u mnie).
Możesz zadzwonić do dziekanatu, żeby się dowiedzieć o próg antyplagiatowy. U mnie w tym roku przesunęli z 15% do 30%. Mój promotor wywalczył taki próg ze względu na koronawirusa - biblioteki były zamknięte i mogliśmy tylko polegać na artykułach znalezionych w necie.
  • Odpowiedz