Wpis z mikrobloga

Mama każe mi jeździć samochodem, mam 23 lata i jakoś pół roku temu zdałem prawo jazdy. Wczoraj mama mi powiedziała że będe dziś jeździł z tatą samochodem i sobie przypomnę co i jak. Ale ja się boje jeździć i nie chce, nie nadaje się do jazdy samochodem, to dla mnie zbyt duży stres i odpowiedzialność, no i ciągłe skupienie uwagi. To nie dla mnie. Jeszcze jak z ojcem będe jeździł to dojdzie stres, że mi coś nie pójdzie albo że zapomniałem już dużo od czasów kursu. #prawojazdy #samochody #auto
  • 81
@LetMeStay: A ja Ci powiem z własnego doświadczenia, jak nie lubisz jeździć to tego nie rób. Ja też nie lubiłem jeździć po zdaniu prawka, bałem się tego, po każdej trasie miałem nogi jak z waty i całowałem ziemie jak papaj na lotnisku. Posłuchałem ludzi mówiących "Dawaj, samochód w domu jest potrzebny, nie bądź ciotą". Efekt to dwa wypadki w ciągu czterech miesięcy i czteroletnia przerwa od samochodu, bo na samą myśl
Im dłużej zwlekasz tym będzie gorzej . Zdałeś, dałeś radę, musisz konsekwetnie się przełamywać. Z każdą jazdą bedzię troszkę bardziej komfrotowo. Zobaczysz - nawet nie zauwazysz kiedy z wygodą będziesz śmigał. Ja pierwsze miesiące omijałam nieprzyjemne i ciasne miejsca (np. sklepowe parkingi) . Teraz z czystą przyjemnością jezdze. Nie denerwuj się , jedź spokojnie i będzię dobrze.
@LetMeStay: nie musisz non stop jeździć, masz umieć jeździć. Potrenuj, jedź gdzieś dam bez ojca i zobaczysz co to jest wolność kiedy ogranicza Cię jedynie kasa na paliwo.
Dobra jeździłem dzisiaj i nie było tak źle, w sumie to mógłbym już sam jeździć, no ale jeszcze troche z tatą po podróżuje. No a potem się zobaczy. Myślałem że pozapominałem wszystko, a jeździłem jakieś 3 godziny po mieście i poza. I w sumie było ok, tylko patrze czasami na biegi jak je zmieniam.
Kiedys ojciec uczyl jezdzic moja siostre. Wyjechal z nia na autostrade swierzo po zdaniu prawka. Minelo prawie 20 lat, a siostra do tej pory ma traume i za nic w swiecie nie wjedzie na autostrade.


@MegGriffin: Bo przejazd autostradą/ekspresówką powinien być elementem kursu. Żeby każdy dowiedział się w praktyce, że na pasie rozbiegowym trzeba się rozpędzić do rozsądnej prędkości i dopiero włączyć, a lewy pas jest do wyprzedzania a nie blokowania
@LetMeStay: Zdałem prawko mając 18 lat. Potem trochę jeździłem z ojcem naszym ówczesnym #!$%@? gratem. Stary #!$%@?ł mnie dosłownie za wszystko, jeździłem jak za karę, zamiast stopniowo pozbywać się strachu przed jazdą, ja popadałem w coraz większy, aż dziś w wieku 27 lat nie jeżdżę autem wcale. W zasadzie to nie jeździłem może nawet z 6-7 lat. Dziś nic już z tego nie pamiętam, musiałbym chyba powtarzać kurs, a stary się
@LetMeStay: Miałem jeszcze dłuższą przerwę od Ciebie i jak wróciłem za kółko w swoim samochodzie to w czasie pierwszych jazd byłem taki spięty, że miałem zakwasy w nogach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gruntownie przypomnij sobie przepisy (pomaga nabrać pewności siebie) i pojeździj samemu. IMO na początku i tak będziesz robić różne dziwne błędy, sam będziesz je widział i nie potrzebujesz pasażera, który będzie je wytykać. Najszybciej nabierzesz