Wpis z mikrobloga

Chciałbym nauczyć się zarządzania pieniądzmi w postaci inwestycji. Na ten moment udało mi się odłożyć sporą sumę pieniędzy i wydanie tysiąca złotych do „nauki” nie powinno być jakoś mocno odczuwalne. Macie jakieś rady odnośnie przemnożenia pieniędzy z domu? Może być wszystko, od #gielda i #bitcoin po narzędzia finansowe o których możliwe, że zaraz usłyszę po raz pierwszy. Zdrówka życzę i żeby koronawirus Was nie chwycił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inwestycje #inwestowanie #biznes #zarobki #zarabianiewinternecie
  • 52
  • Odpowiedz
@folwgnag94: Nie da się tego uczyć, możesz się uczyć fundamentów i technicznej analizy, potem stwierdzić, że to nic nie daje i szukać własnych rozwiązań xD pracować w jakimś truście i zbierać doświadczenie, inwestowanie na poziomie takim żeby się z tego utrzymywać to ciężki kawał chleba
  • Odpowiedz
@folwgnag94: wykop w pigułce:
-Hej nie znam się, jakie spółki kupić na giełdzie? Lool cybale nie bierz się za to bez nauki xDDD
-Witam, chcę się poduczyć inwestowania, od czego zacząć? Haha tego się nie da nauczyć xDDDDD

Ja proponuje poczytać, zacząć od podstaw: czym w ogóle są akcje, jak działa system giełdowy itd. Potem albo konto demo albo własna kasa ale mała suma przy której bedziesz się liczył z opcją
  • Odpowiedz
@SayNoMore: dlaczego uważasz że @folwgnag94 #!$%@?? A może to ty za kilka lat będziesz z niczym (widzę cię czasem na tagu więc chyba w coś się bawisz)? Przecież to dobry znak że gość chce zacząć od wiedzy a nie efektów. Może będzie miał do tego "talent", dobrą psychikę itd? Ale rozumiem że wszyscy są frajerami z ulicy tylko nie ty? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Roneth: Póki co dane statystyczne są na moją korzyść, a oddsy, że komuś się uda są znikome. 90% ludzi traci na inwestowaniu więc ignorowanie tego to właśnie odwrotny efekt "może będzie miał talent, dobrą psychike" (akurat wszystkie te rzeczy, które się nie liczą do tego xD) to jest zakłamywanie rzeczywistości w odwrotną stronę i podążaniu za marzeniami prosto w dziurę finansową. Więc nie, nie będzie miał talentu, ani dobrej psychiki bo
  • Odpowiedz
@folwgnag94:
1. Bądź kutwa
2. Nie miej pecha, a jak masz - nie panikuj
3. Dywersyfikuj

To pierwsze już chyba masz, bo udało Ci się zaoszczędzić. Najgorsze masz już za sobą, tego etapu większość ludzi nie jest w stanie pokonać, bo zarabiając hajs mają w głowie krótkoterminową konsumpcję

To drugie jest niesamowicie ważne. Bawię się ma giełdzie już jakiś czas i niestety ciężko tu mówić o przewidywaniach. Są różne gusła, ale
  • Odpowiedz