Wpis z mikrobloga

Chciałbym nauczyć się zarządzania pieniądzmi w postaci inwestycji. Na ten moment udało mi się odłożyć sporą sumę pieniędzy i wydanie tysiąca złotych do „nauki” nie powinno być jakoś mocno odczuwalne. Macie jakieś rady odnośnie przemnożenia pieniędzy z domu? Może być wszystko, od #gielda i #bitcoin po narzędzia finansowe o których możliwe, że zaraz usłyszę po raz pierwszy. Zdrówka życzę i żeby koronawirus Was nie chwycił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inwestycje #inwestowanie #biznes #zarobki #zarabianiewinternecie
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Roneth: Nigdze nie pisze, że jestem jedynym prawdziwym inwestorem więc po co ten ad hominem - to prosta matematyka, myślenie, że się jest w top 10% procentach jako indywidualny trader to żart, nie trzeba być inwestorem nawet aby to stwierdzić - mówię o tym, żeby nie zakłamywać rzeczywistości, a co do inwestowania to dużo mi nie brakuje aby być profesjonalnym traderem więc wiem co mówię i to tylko kwestia czasu
  • Odpowiedz
@SayNoMore: uważam, że zdecydowana wiekszość tych co traci to osoby o innym podejściu niż op (chociaż kto wie jakie tam w głębi serca ma). Czyli: "o jaka tania ropa kupuje kontrakty". "tesla już taka droga i chyba dalej rośnie to się zapakuje". "złotówka sięgnęła dna czyli to dobry czas żeby kupić inne waluty". Zgodzę się, większość nowych osób na tagu pytających "jak kupić akcje ropy" powinno usłyszeć to co ty
  • Odpowiedz
@Roneth: Napisałem jak to wygląda - jedyna szansa na naukę inwestowania to uczenie się fundamentów i technicznej analizy, potem stwierdzenie, że to nie działa i szukaniem na własną rękę. Praca w truście albo posiadanie znajomości/znajomego inwestora, który osiągnął przyzwoitą stopę zwrotu i jest chętny do nauki - to wszystko, ale nawet te drogi nie gwarantują, że osobie się uda tylko, że ma w ogóle "szanse" na cokolwiek ( ͡°
  • Odpowiedz
@SayNoMore: no widzisz, a ja się nie do końca zgodzę że nauka od znajomego z sukcesami to taka uniwersalna metoda. Trzeba obrać własną strategię, którą się będzie po prostu czuć. W przypadku gdyby op chciał np inwestować dywidendowo a jego kolega gra na shortach z dużym lewarem to nie dość że op #!$%@? kasę w miesiąc starając się kopiować metody kolegi, to jeszcze osiwieje ze stresu. Ja zanim się przesiadłem
  • Odpowiedz
@folwgnag94: stary, od giełdy typu forex handel z dzwignia trzymaj sie z daleka, lepiej kup akcje jakiejs firmy, która nie moze upasc typu nie wiem coca cola albo apple i nie ruszaj tej kasy, za rok/dwa wyciagniesz pewnie 2 x tyle z tego. Gielda z dziwgnia cie zje i wysra, nawet jesli na poczatku bedzie Ci dobrze szlo (kazdemuidzie)
  • Odpowiedz
@folwgnag94: Ale ludzie głupoty piszą, rób swoje edukuj się inwestowania na giełdzie gdzie w przyszłości powinieneś wyciągnąć bezpiecznie 10% uśredniając i reinwestuj tym sposobem, przy procencie składanym możesz fajną sumke na emeryture odlozyc. Trzeba też mieć do tego odpowiednie predyspozycje dlatego gdy zaczniesz inwestować zacznij od małych pieniędzy, aby nie wtopić całej kasy.
  • Odpowiedz
@folwgnag94: wejdź sobie na blog independent trader aka trader21, masz tam spis wartościowych książek o tematyce ekonomicznej i inwestycyjnej. Nie wierz w żadne gówniane kursy, jeśli nie rozumiesz podstaw funkcjonowania tego, w co inwestujesz, będziesz tracił kasę.
  • Odpowiedz
@Roneth: „ no widzisz, a ja się nie do końca zgodzę że nauka od znajomego z sukcesami to taka uniwersalna metoda. Trzeba obrać własną strategię, którą się będzie po prostu czuć. W przypadku gdyby op chciał np inwestować dywidendowo a jego kolega gra na shortach z dużym lewarem to nie dość że op #!$%@? kasę w miesiąc starając się kopiować metody kolegi, to jeszcze osiwieje ze stresu. Ja zanim się
  • Odpowiedz
@folwgnag94: tylko nie idź na te wszelkiej maści szkolenia po kilka k, a pełno tego nawet pomimo zgłaszania że nie chce widzieć ciagle mi wyskakują scamerzy. Jakbyś odlbokował priv to mogę Ci podesłać zestawienie ksiażek jakie czytałem i uważam że są sensowne w tematyce inwestowania.
  • Odpowiedz
@folwgnag94: Moe być i giełda, ale zacznij się uczyć najpierw. Internet Twoim przyjacielem, jest wiele polskich stron pozwalających złapać podstawy.
  • Odpowiedz
@folwgnag94: Rozdzielić sobie kwotę na porcje i stopniowo dokupywać złoto (fizyczne) i bitcoin. Nie mam totalnie zdania odnośnie akcji i surowców (teraz to jest totalna loteria, a kryzys będzie gruby)....
  • Odpowiedz