Wpis z mikrobloga

Siemka,
Chciałbym podnieść zawieszenie w swoim volvo v50, aby stał się on bardziej turystyczny i chodniki friendly. Zawieszenie jest od forda focusa mk II. Czy ktoś z was podnosił zawieszenie i mógłby podrzucić parę rad?


W dalekich marzeniach celuję w coś takigo jak na obrazku
#volvo #zawieszenie nie wiem czy ten tag bedzie pasował -> #tuning #carlift
Raqie - Siemka,
Chciałbym podnieść zawieszenie w swoim volvo v50, aby stał się on ba...
  • 19
@Raqie: opony z wyższym profilem, taka überbieda wersja to takie śmieszne gumy co się je wkłada między ostatnie zwoje sprężyny i tam ze 2-3 centymetry ją rozciąga, za parę złotych można to kupić a na jakiś czas zda egzamin
@Raqie: jak chcesz lekko podnieść to może i by się nadało takie bieda rozwiązanie, ale ciekawe jak wtedy z właściwościami jezdnymi. Poza tym w życiu nie dałbym 600zł za cztery kawałki aluminium xD
Ogarnij sobie jakie największe opony ci wchodzą bez kombinacji
@Odpaleniec: Dokładnie, cena troche zawyżona, ale to był tylko link dla przykładu, jak będę celował w taki lift to pójdę do spawacza. Nie wiem jak ogarnąć jakie największe opony się zmieszczą, pokombinuje coś na pałe. Zamówię gumy pod sprężyny zobaczymy jak bedzie wyglądał z prowizorycznym liftem. Dzięki za podpowiedź
@Raqie: to ci auto z jednej strony siądzie i tyle
u siebie w aucie mam, smęciłem znajomemu że mi auto za nisko stoi to uznaliśmy że można spróbować bo 6 złotych to niewielki pieniądz, a okazało się, że całkiem dobrze zdaje to egzamin
ogólnie te 2 centymetry można bezpiecznie podnieść, tak powyżej trzech to już się geometria zawieszenia może #!$%@?ć
a, no i jeszcze zawsze ci zostaje zawieszenie gwintowane, podkręcasz na
@Raqie: 20 mm, wyżej nie chciałem bo z seata ibizy raczej nie da się zrobić terenówki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale na seryjnym zawieszeniu #!$%@? we wszystkie krawężniki w mieście jak próbuję zaparkować, dwie osłony pod silnikiem już poszły, trzecia ledwo zipie, no to ja dziękuję za taki biznes żeby kawałek plastiku za prawie 80 złotych wymieniać w zasadzie z każdym przeglądem olejowym
@Wredny_Nietoperz: Nie, nie kombinowalem nic z podnoszeniem, może wjadą większe gumy na wiosnę, pochwale się wtedy na mirko i zawołam, a Ty rozważasz podniesienie, czy juz kombinowales cos u siebie?