Wpis z mikrobloga

taa, nie znam się European southern observatory też się nie zna dlatego się o to cisną


@d1sconn3cted: to że stacking jest podstawą to nie znaczy że nie rozwiazuje wszystkich problemów.

Sobie wpisz astrophotohraphy stacking w google, artów jest bez końca:
https://www.skyatnightmagazine.com/astrophotography/astrophoto-tips/a-guide-to-astrophotography-stacking/

Człowieku nie ogarniasz co to komputerowa obróbka zdjęcia. Jak na zdjęciu przez cały czas naświetlania będziesz miał palec na obiektywie to choćbyś to obrabiał na superkomputerze Summicie to nie sprawi
dałeś skrajnie absurdalny przykład bo twój palec się nie porusza.


@GokuMK: dobrze to dam Ci inny przykład chcesz usunąć turystów ze zdjęcia, zdjęcie naświetlasz 15 sekund ale jakiś śmieszek ciągle przez 15 sekund naświetlania przechodzi ci przez całą długość zdjęcia i tak za każdym razem. Stacking sprawdza się do obiektów które są potem ich nie ma i jesteśmy w stanie zrobić zdjęcie kiedy te obiekty odsłaniają różne porcje obrazu i jesteśmy
@Vatnajokull: świetnie to ująłeś! Według mnie nocne niebo jest pewnym dziedzictwem i dobrem, które nie powinno być na stałe zmieniane przez widzimisię jednego człowieka który chce na tym zarobić.
Jasne że można powiedzieć "nikt ci nie broni wysłać aparat na orbitę" " nikt ci nie broni zapłacić 20 milionów za lot na iss żeby popatrzeć na niezakłócone niebo" "jak jest to legalne to proszę bardzo" ale właśnie według mnie nie oddaje
dobrze to dam Ci inny przykład chcesz usunąć turystów ze zdjęcia, zdjęcie naświetlasz 15 sekund ale jakiś śmieszek ciągle przez 15 sekund naświetlania przechodzi ci przez całą długość zdjęcia i tak za każdym razem. Stacking sprawdza się do obiektów które są potem ich nie ma


@d1sconn3cted: a ty myslisz ze satelity starlink okrazaja ziemie w minute i idealnie sie dopasowuja do gwiazd? Oczywiscie ze na kolejnych zdjeciach juz go nie bedzie.
a ty myslisz ze satelity starlink okrazaja ziemie w minute i idealnie sie dopasowuja do gwiazd? Oczywiscie ze na kolejnych zdjeciach juz go nie bedzie.


@GokuMK: tego ma być 12 tysięcy i tak one lecą jedna za drugą co nawet widać na oficjalnej stronie: https://www.starlink.com/ więc w każdej dłuższej ekspozycji się załapie.

Interwsuje sie tematem i widzialem wiele przykladow z usuwaniem starlinka.


@GokuMK: kiedy starlinków jest 420 na orbicie to
tego ma być 12 tysięcy i tak one lecą jedna za drugą co nawet widać na oficjalnej stronie: https://www.starlink.com/ więc w każdej dłuższej ekspozycji się załapie.


@d1sconn3cted: poki co ma byc 1200, potem 3k. 12k to ew. rezerwa na przyszlosc.

: już ci opisałem że wielokrotna ekspozycja Ci nic nie da gdy linia starlinku będzie w tym samym miejscu 24/7/365


@d1sconn3cted: one maja byc na roznych orbitach i plaszczyznach. Nie
Przecież tu jest napisane o tym że protestowali bo dla nich ta górka jest święta


@d1sconn3cted: Pisałem i o wysiedlaniu ludzi i o zabieraniu miejsc kultu. O tym, że masz wysiedlenia ludzi myślałem, że nie muszę mówić komuś kto niby zajmuje się astrofotografią ale wytłumaczę jak dziecku:

Współczesne teleskopy to bardzo czułe aparaty które są wrażliwe na zakłócenia. Dzisiaj jednymi z najczulszych instrumentów na Ziemi są teleskopy Kecka z Hawajów. Dlatego