Wpis z mikrobloga

  • 745
Czemu starzy ludzie mają kult #!$%@? dla samego #!$%@?. Zmieniam miejsce pracy w którym mobbing względem mnie to była codzienność. Nawet teraz to odczuwam, pracując zdalnie. Oczywiście po tym jak moja mama się o tym dowiedziała truje mi tylek od tygodnia
Bo nie szanujesz pracy. W każdej pracy może być źle, tutaj miałabyś juz umowę na 2 lata. Przesadzasz, inni mają gorzej, koleżanka nie mogła iść na L4. W każdej pracy poniżają człowiek XDDDDD

#pracbaza
  • 74
  • Odpowiedz
@Tomcio_W: nie znam karierowiczow w castoramie ale znam karierowiczow w duzym korpo ktorzy co prawda #!$%@? po 16h dziennie ale w wieku 26 lat zarabiaja 5 cyfr a po 30 beda juz dyrkami/menago a wtedy juz sie tyle nie pracuje przy jednoczesnym fajnym pasku ;)

kwestia priorytetow. jeden woli spokojna pracke 8h za 4-7k w korpo w warszawce i miec czas na inne rzeczy po pracy, drugi konczy sgh i sru
  • Odpowiedz
@alxnr: Starsze pokolenie pamieta dwucyfrowe bezrobocie, a jeszcze starsze wieksza lub mniejsza biede. Stad sie to bierze, ze kiedys bylo bardzo trudno o prace. Niektorym to siada na beret. Teraz, tzn. do czasu koronawirusa sytuacja w zasadzie mlodemu pokoleniu nieznana.
Np. moja babcia na stare lata gromadzila w piwnicy złom i jakies druty "bo sie przyda" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@alxnr: Może opisz ten mobbing i #!$%@? "nawet zdalnie".
Często młodzi twego pokroju uważają że im się należy za samo bycie a pracować to można dopiero od 10k+ I to też nie za ciężko bo w końcu jest życie poza pracą. Nawet w domu, z mamą w czasie epidemii.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@m0rgi pisałam wyżej a to tylko ułamek

wymagam minimalnego szacunku w pracy, bez poniżania przy współpracownikach, bez pomijania w przesyłaniu ważnej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia za pracę, bez ciągłego publicznego narzekania bez podania konkretnych argumentów xD


Czy wdychanie z komentarzem znowu ona gdy przechodziłam obok xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@m0rgi pisałam wyżej a to tylko ułamek

wymagam minimalnego szacunku w pracy, bez poniżania przy współpracownikach, bez pomijania w przesyłaniu ważnej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia za pracę, bez ciągłego publicznego narzekania bez podania konkretnych argumentów xD


Czy wdychanie z komentarzem znowu ona gdy przechodziłam obok xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alxnr: To nawet nie stało obok mobbingu.
Nie ty decydujesz co dostajesz a czego nie gdyż od tego jest Twój przełożony.
Pod płaszczem "mobbingu" nie możesz też wymagać szacunku do siebie jeśli na niego zwykle nie zasługujesz jako człowiek.

Nie dałaś też żadnych przykładów #!$%@? zdalnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@m0rgi Nie ty decydujesz co dostajesz a czego nie gdyż od tego jest Twój przełożony. Ja nie decyduje ale bez tego nie dostaje nadgodzin, co już miało parę razy miejsce i musiałam chodzić za kartą 2 miesiące, żeby dostać należne pieniądze. Nie pisałam nic o #!$%@? w znaczeniu dużej ilości pracy xD usprawiedliwiasz takie zachowanie, pisząc, że to nawet obok mobbingu nei stało i dajesz przyzwolenie na takie traktowanie innych ludzi
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@m0rgi swoją drogą
Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Jak dla mnie te zachowanie właśnie stoi obok mobbingu i to bliżej niz Ci zke wydaje
  • Odpowiedz
@alxnr: po początku myślałem, że o czymś innym będzie ta wiadomość. Ja zauważyłem nie tylko u starszych ale głównie totalny brak organizacji pracy. W ogólności wygląda to tak, że wykonują jakąś pracę przez wiele lat i cały czas tak samo nieefektywnie. Czyli np. robią w 8godzin coś co można zrobić w 3 i to wcale nie większym wysiłkiem.

Może inaczej zobrazuję to podejście. Dajmy na to, że taka osoba zajmuje się
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@KiedysMialemBordo nieefektywność bierze się z dość ograniczonego myślenia i braku chęci nauczenia się czegoś nowego, czegoś co ułatwi im pracę. I nie mówię tu o sytuacji gdy ktoś próbuje ale wiek robi swoje i nie mogą pojąć nowych urządzeń. Mam na myśli januszy, którzy nie spróbują, bo nie, bo oni wiedzą lepiej a ta technologia to jakiś wymyśl xxi wieku i lepiej wszystko ręcznie robić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@alxnr: to jest piekna dyskusja, oni to chyba mają zakodowane w poprostu, ostatnio tesciowa na mnie najechała razem ze swoim bratem że ja wynająłem koparkę żeby ogród przekopać i że to mozna łopatą XDDDD wyśmiałem ich srogo mówię tam stoi łopata ja sobie napije się piwka popatrzę jak robicie, ważne żeby się #!$%@?ć, że z pracy to człowiek musi wrócić zmęczony, że jak coś robić to rękoma swoimi własnymi żeby później
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@alxnr: dokładnie mentalność p0laka robaka niewolnika. Byle #!$%@?ć, bo ktoś stoi nade mną i mi karze, więc muszę. A już nie daj Boże trafisz na kogoś, kto tak nauczony i wychowany, miał lub ma firmę i takim podejściem zatruwa innym życie. No i oczywiście wszystko w świętym przekonaniu, że oni to zbawiciele ludzkości i w ogóle czymże byśmy byli, my, zwykle pracowniki, przy takich tuzach i geniuszach, jak oni?
Daj spokój,
  • Odpowiedz
to samo jej powiedziałam to stwierdziła, że nie mentalność niewolnika tylko mentalność pracownika szanującego pracę xD


@alxnr: to wez ja nastepnym razem spytaj kiedy nabierze mentalnosci czlowieka szanujacego siebie...

Polak lubi być pod butem


@Mzil: niestety racja. Oczywiscie swiatomie nikt sie z tym nie zgodzi, ale realia sa takie ze Polacy najbardziej sie jednoczyli, budzili sie i cos robili jak byli pod butem, czy to sowieckim czy nazistowskim, nawet im
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alxnr: stwierdzenie "Znowu ona" nie podpada pod nękanie a tym bardziej zastraszanie i to co w twojej głowie siedzi jako mobbing nie ma tu znaczenia gdyż masz definicje tego która przytaczasz i nawet jej nie rozumiesz.

Plus, zaczynasz wpis od kultu #!$%@? a teraz mówisz, że jednak go nie masz ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz