Wpis z mikrobloga

  • 746
Czemu starzy ludzie mają kult #!$%@? dla samego #!$%@?. Zmieniam miejsce pracy w którym mobbing względem mnie to była codzienność. Nawet teraz to odczuwam, pracując zdalnie. Oczywiście po tym jak moja mama się o tym dowiedziała truje mi tylek od tygodnia
Bo nie szanujesz pracy. W każdej pracy może być źle, tutaj miałabyś juz umowę na 2 lata. Przesadzasz, inni mają gorzej, koleżanka nie mogła iść na L4. W każdej pracy poniżają człowiek XDDDDD

#pracbaza
  • 74
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
to samo jej powiedziałam to stwierdziła, że nie mentalność niewolnika tylko mentalność pracownika szanującego pracę xD

@alxnr: mogłaś się spytać a co z mentalnością pracodawcy szanującego pracownika xD
  • Odpowiedz
@alxnr: ja zaczęłam prace od poniedziałku, ale ze względu na pandemie mam szkolenia z domu, a płaca mi już normalnie. Teściowej to strasznie nie pasuje i ciagle jak dzwoni to się pyta kiedy pójdę normalnie do pracy.
  • Odpowiedz
@alxnralxnr piąteczka, identyczna sytuacja, mój ulubiony tekst "w każdej pracy zawsze będzie coś nie tak" i ja się z tym zgadzam, bo zawsze będzie ktoś z innym pomysłem/opinią, ale robienie sobie wyrzutów, że jesteś na l4, bo inni mają z tym problem czy inne jakieś krzywe sytuacje, które nie są związane stricte z pracą tylko jakimś upośledzeniem umysłowym współpracowników/kierowników to drugie xd
  • Odpowiedz
@Tomcio_W: pamiętam tamten wpis i normalnie jakbym czytała o każdym miejscu pracy jakie znam i dodatkowo moim starym wiek +60. Mamy koło domu drewniany płotek który stoi pod choinkami przez co zzieleniał. No i wiadomo, córcia masz bojowe zadanie ja zdemontuje i ci przyniosę ten płot, a ty go papierem ściernym objedziesz z tej zieleniny i umyjesz gąbką i potem pomalujesz.
Ja: a nie możesz założyć końcówki na bosza do szlifowania drewna albo podłączyć mi karczera?
Ojciec: nie, bo to będzie niedokładnie, to trzeba ręcznie bo ma być porządnie
Ja: będzie szybciej i dużo dokładniej niż ręcznie
Ojciec: nie prawda, tutaj masz szczeliny i tam trzeba ręcznie bo tak nie dojdziesz maszynką
Ja: no to szczeliny zrobię ręcznie, a resztę tak
  • Odpowiedz
@alxnr: Najgorzej jak się taki trafi jako przełożony / manager / szef. Nic się nie dzieje? Nie wolno NIC NIE ROBIĆ! Masz robić coś. Cokolwiek. Przesuwać obiekt X tam i z powrotem. Przeklejać tekst z jednego okienka Worda do drugiego.
A jak sobie pozwolisz na rzecz niezwiązaną 100% z pracą to od razu jest reakcja pic rel.
L3gion - @alxnr: Najgorzej jak się taki trafi jako przełożony / manager / szef. Nic s...

źródło: comment_1587563547IQmOxtOYX8sBnUuw6coq4T.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@alxnr: usłyszane na własne uszy, do mnie i niebieskiego, na przestrzeni lat:

- a po co zmieniać pracę? Masz umowę i blisko domu, ja bym został (januszex, 2500 zl na rękę w branży oprogramowań)
- nie skladaj nigdzie cv bo się obecny szef dowie i cię wyrzuci z roboty
- we wszystkich firmach tak jest (kiedy w życiu pracowało się w dwóch zakładach produkcyjnych a mądrzy na temat korporacji)
- no w każdej pracy trzeba robić nadgodziny (umowa na 8h a #!$%@? na 10h codziennie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@alxnr: mi starzy też tak gadali, jak nie dawałem sobą pomiatać i zmieniałem robotę co kilka miesięcy u Januszów. A teraz mam spoko robotę, większe zarobki w porównaniu do tamtych prac i spoko szefa. Także nie ma co się kisić w jednym miejscu jak Ci źle i trzeba się szanować.
  • Odpowiedz
@alxnr: a, no i osoba która najwięcej tych tekstów mówi sama jest w stanie za pracodawcę oddać życie mimo, że ten ją kantuje jak może. I nawet jak ją na kasie skubali to i tak roboty nie zmieni, na l4 chora nie pójdzie, złego słowa nie powie głośno, a potem biadoli, że kręgosłup nawala bo coś robiła spoza obowiązków ale SZEF prosił to nie odmawia się przecież.
Inna osoba chciała
  • Odpowiedz
@Tomcio_W: ten kult jest dobrze widoczny wśród młodych pracujących fizycznie. Ci pracujący w Polsce ciągle opowiadają, jak oni robią dobrze i wytrwale, a jak Ukraińcy nic tylko na przerwy chodzą. Ci pracujący zagranicą, jak to dobrze Polacy robią, bo ci lokalsi to by chcieli wielkie pieniądze i tylko przerwy sobie robią i nikt tak super szybko i dokładnie nie wykona fizycznej pracy jak Polacy.
Oczywiście nikt z nich osób nigdy
  • Odpowiedz
@alxnr święte słowa. Ja to osobiście nazywam "Robić by robić" ale to to samo. Zauważyłem że pokolenia lat 70 nie potrafią usiąść i odpocząć. Zawsze musi być jakaś robota. Doskonale to widać teraz na kwarantannie, zamiast wykorzystać ten czas na odpoczynek, rozwijanie umiejętności, hobby lub nauke, niestety trzeba robić. Ale co? No właśnie np. pomaluj płot (#!$%@? z tego ze malowany przed zimą) albo remont kuchni. Okej skończyłeś kuchnie i płot,
Przemosz - @alxnr święte słowa. Ja to osobiście nazywam "Robić by robić" ale to to sa...

źródło: comment_15875665835ZTctOipxAtjI7pXOEe7NF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@alxnr: Bo p0lacy to hodowany od stuleci naród mentalnych niewolników. Murzyn wyciągnięty prosto z buszu nie da się tak upodlić jak da się upodlić p0lak na własne życzenie i to w zamian za nic...
  • Odpowiedz