Wpis z mikrobloga

1,5 miejsca parkingowego na mieszkanie

wielokondygnacyjny parking naziemny/podziemny


@rzeznia22:
Jedno standardowe miejsce parkingowe to 2,5 x 5m. Do tego dochodzi powierzchnia wewnętrznych dróg dojazdowych/miejsce do manewrowania. W praktyce drugie tyle.
Ty postulujesz 1,5 miejsca na mieszkanie. Czyli 37,5m2 parkingu. To jest mniej-więcej powierzchnia jednego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rolnik_wykopowy: bo miasto to inwestycja stary. Każdy m2 jest na wagę złota. To coś na zasadzie: mamy pola naftowe, sadzimy kukurydzę czy kopiemy i wydobywamy ropę. I tak samo tutaj. To ma wyglądać i działać jako tako
  • Odpowiedz
A prawda jest taka, że te miejsca dla gości i tak byłyby zastawione przez cwaniaków, którzy nie kupili własnego miejsca parkingowego. U mnie na osiedlu miejsc dla gości nie ma, ale nie było obowiązku wykupu miejsca parkingowego wraz z mieszkaniem. Efekt? Miejsca prywatne naziemne są notorycznie zastawiane przez kurierów, obcych i cwaniaczków. Słupki się nie sprawdzają, bo miejsca równoległe do chodnika, to parkują skośnie. Zresztą, sąsiad trzy razy słupek wymieniał, bo mu
  • Odpowiedz
@KapitanCzeskiejFloty: pogadaj ze wspólnotą i załóżcie blokady na miejscach dla gości jeśli to taki super wielki problem. Serio, i do tego identyfikatory u ochrony, szybko się skończy cwaniakowanie

Policja i SM ma wywalone, bo teren prywatny i nic nie zrobią.


U nas klepali po 3-4 mandaty dziennie w szczycie ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Przyspieszacz_od_spowalniacza: Większość nowych inwestycji wygląda, jak projektowana złośliwie źle

@motokate: one nie są źle zaprojektowane, wręcz przeciwnie. Po prostu cele są inne. Są zaprojektowane tak, aby wycisnąć jak najwięcej pow. zabudowy z działki i jak najwięcej PUMu z pow. zabudowy, bo za to się płaci. Jedyny problem jest taki, że te gówniane mieszkania się sprzedawały, więc nie było absolutnie żadnej potrzeby, żeby te cele zmieniać.
  • Odpowiedz
A do tego ani policja ani sm nie chce się tykać. Dla mnie osobiście to żaden problem, bo ja nie oszczędzałem 5k na miejscu na powierzchni i wybrałem garaż.


@KapitanCzeskiejFloty: znak "parkowanie tylko z identyfikatorem", rozdanie identyfikatorów mieszkańcom.

Na swoim miejscu (mam na zewnątrz) ogarnąłem 5 mandatów. Wystarczy chcieć :)
  • Odpowiedz
@cluer: prawo nie mówi stricte ile musi być miejsc. Mówi kat miast jak ta liczba przez kogo ma być ustalana.

§ 18.

[Zapewnienie miejsc postojowych]
1. Zagospodarowując działkę budowlaną, należy urządzić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, stanowiska postojowe dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo, w tym również stanowiska postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

2. Liczbę stanowisk postojowych i sposób urządzenia parkingów należy dostosować do
  • Odpowiedz
otoz to. i dlatego wlasnie mimo wszystko jednak niezaprzeczalną zaletą tych starych komunistycznych wielkoplytowych osiedli jest to, ze są swietnie ulokowane, rozplanowane, mają ogromne przestrzenie, parki, infrastrukture i mase miejsc parkingowych


@monarchista: XDDDDD gdzie nie wjade na wielka plyte to maja zwykle z 10 moejsc na 10 lietrowy blok xDDD
  • Odpowiedz